1397/11/29 | |
  

 

 


  

[Atorpatdate] نظرات: 0 نمایش: 1828 تعداد امتیاز: 5   (Article Rating)

آقاي رئيس جمهور، تفكر ليبرالي ما را به سرمنزل مقصود نمي رساند آقاي رئيس جمهور، تفكر ليبرالي ما را به سرمنزل مقصود نمي رساند

نامه سرگشاده يك فعال فرهنگي به روحانی‎

ریاست محترم شورای عالی انقلاب فرهنگی

جناب آقای حجت الاسلام والمسلمين دکتر روحانی

سلام علیکم

با صلوات بر حضرت محمد (ص) و آل محمد(ص) و با احترام

طبق اصل هشتم قانون اساسی لازم میدانم به عنوان وظیفه ای شرعی و قانونی و از سر دلسوزی و تکلیف مواردی را خدمتتان یادآور شوم.

جناب آقای روحانی

با توجه به تاثيرات منطقه اي و جهاني انقلاب شكوهمند اسلامي به رهبري حضرت امام خمینی (ره)، دشمنان این آب و خاک و استكبار جهاني عزم خود را جزم كردند تا بتوانند این انقلاب را از پای درآورند؛ از تشنج آفرینی قومیتی در مرزهای کشور گرفته تا تخریب چهره های انقلابی تاثیرگذار، ترورهای خیابانی، جنگ تحميلي و بالاخره تحريم از هيچ كاري فروگذار نكردند.

بعد از ناکارآمدی این اقدامات، دشمن تنها راه مقابله با نفوذ تفکر انقلابی را در عرصه ی جهانی در استحاله ي دروني انقلاب اسلامی ایران يافت که سال ها قبل زمانی که بسیاری از مسئولان در خواب غفلت بودند رهبر معظم انقلاب به این مهم اشاره فرمودند و شبیخون فرهنگی، و چند سال بعد ناتوی فرهنگی و جنگ نرم را به عنوان حربه هاي جديد دشمن در اين استحاله گوشزد کردند.

جناب آقاي دكتر روحاني

شاید مرا فردی بیکار، كم سواد،افراطی ، بي شناسنامه تازه به دوران رسيده يا جزء افراد خاص كه از جاهاي خاص تغذيه مي شوند بدانید و يا شايد مرا بزدل فرهنگي تصور كرده كه از منظر شما به خاطر دلواپسي ها و ترس و لرزهاي بي موردي كه از جريان هاي ضد فرهنگي خزنده دارم مستوجب جهنم باشم و ابراز داريد كه اين ملت نيازي ندارند كه با زور به بهشت بروند؛ ولي از آنجايي كه شما معتقد به آزادي بيان بوده و با شعار اعتدال و تدبیر - که یکی از ملزومات آن فرهنگ نقدپذیری است و حضرتعالی آن را بسیار ادیبانه به کار می برید- پا به عرصه گذاشته ايد، به خود اين جرات را مي دهم كه نقدهاي زير را به وضعيت فرهنگي موجود در جامعه وارد كنم.

آقای رئیس جمهور

من قصد ندارم که مانند بسیاری از همفكران و اطرافيان شما با دستاويز قرار دادن شعار اعتدال، منتخب مردم در دوره هاي قبل را مظهر جمهوريت اين مرز و بوم ندانم و همچنين نمي خواهم بگويم چرا خطوط خود را با سران فتنه مشخص نمی کنید، قصد ندارم که از روند درو كردن مسئولان و کارکنان ادارات و روسای دانشگاه ها با داس اعتدال و مديريت اتوبوسي در اين دوره بگویم، قصد ندارم که از دراز شدن دست مردم پیش دولت و از بین بردن کرامت انسانیشان با توزیع آن چنانی سبد کالا بگویم و باز قصد ندارم که از تخلف بعضی از وزرای دولت در استفاده از شبكه های اجتماعي فیلتر شده بگویم که بر همه ی آن ها واقفيد و قطعا در برطرف کردنشان تلاش می کنید؛ اما قصد دارم درباره ي یکی از بزرگترین حربه های دشمن برای استحاله ی انقلابمان سخن بگویم.

جناب آقاي دكتر

مي دانيم كه يكي از راه هاي به زانو درآوردن هر ملتي، از بین بردن هویت دینی و ملی مردم آن است و در کشور ما نيز دشمنان هنوز از كاربرد این حربه نااميد نشده اند.

یکی از بارزترین مصادیق هویت دینی و ملی در جامعه ی کنونی ما بحث نهادينه كردن حيا، عفاف و حجاب است.

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

من نمی خواهم بگویم که کلید خوردن آزادی از نوع لیبرالی آن از خرداد 76 برنامه ای از پیش طراحی شده و برنامه ریزی شده از طرف مزدوران و جاسوسان سرویس های اطلاعاتي غربی بود، اما این حرکت به شکلی پیش رفته است که بعد از گذشت حدود 17 سال از آن تاریخ، عفاف و حجاب مردان و زنان جامعه ی ما از یک واقعیت ديني، فرهنگي و تاريخي در حال تبدیل شدن به رویایی شیرین است و نگران كننده تر آنكه نگرش ملي مذهبي براي الگوسازي زندگی و آزادی به شکل غربی در جامعه ی ما از دوره ها و دولت هاي پيشين به دولت اعتدال نيز به ارث رسيده است.

از صاحبان اين نگرش افرادي را مي توان در اطراف شما نیز يافت و لازم است شما برای آگاه کردن آن ها، الگوی زندگی ايراني- اسلامی را به یادشان بیاورید و به آن ها بگویید که تفکر لیبرالی در زمینه ی فرهنگ ما را به سرمنزل مقصود نمی رساند و از آنها بخواهید اگر به شما اعتماد ندارند به منابع غربي مورد تاييد خودشان اعم از آمارهای سازمان RAINN  (بزرگترین سازمان ضد خشونت جنسی در امریکا)و سایت STATISTIC BRAINو ديگر منابع رجوع کنند تا فجایع به وجود آمده در کشورهای غربی را بهتر بدانند و مثلا بدانند که ارتش آمریکا برای جلوگيري از فجايع اخلاقي در ميان نظاميان خود دست به چه اقداماتي زده است  كه حتي از بازگو كردنشان در اين نامه شرم دارم.

ریاست محترم شورای عالی انقلاب فرهنگی

امروز هر جا سخن از کم حجابی و لزوم برخورد با آن می شود تنها ارگانی که در هر صورت مورد حمله قرار می گیرد، نیروی انتظامی است، چرا که اگر با بدحجابی و مزاحمین نوامیس برخورد نکند می گویند کم کاری كرده است و اگر با این افراد برخورد کند همه خود را کنار کشیده و نیروی انتظامی را به خاطر برخورد با جوانان سرزنش می کنند اما همه ی ما به خوبی می دانیم که اگر کم کاری های ارگان های 22 گانه ی مسئول در قانون گسترش حجاب و عفاف نبود کار به جایی نمی رسید که نیازی به برخورد نیروی انتظامی باشد چرا که اساس هر جامعه ای بر فرهنگ  استوار است و مهمتر آنكه فرهنگ امري اكتسابي است.

حضرتعالی ریاست شورایی را به عهده دارید که وظیفه اش فرهنگ سازی است پس در اين زمينه وظيفه ي اصلي به عهده ي شماست.

جناب آقای دکتر روحانی

شاید بگویید که تو چه کاره هستی که خود را متولی همه چیز و دلسوزتر از دیگران می دانی؛ اما باید بگویم علی رغم اینکه خود را متولی همه چیز و دلسوزتر از دیگران نمی دانم از شما به عنوان ریاست دستگاه اجرایی کشور و رئیس قوه ی مجریه درخواست مي كنم  تا ترتیبی اتخاذ نماييد تا با کسانی که به صورت هدفمند ارزش ها را پایمال می کنند برخورد شده و دفاع از آمران به معروف و ناهیان از منکر در دستور كار قرار گيرد.

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

در آخر به عنوان یک مسلمان و شهروند ایرانی از شما می خواهم قانون راهکارهای اجرایی گسترش حجاب و عفاف را که در 13 دی 84 به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده و تا کنون مهجور مانده است در اولویت کار دستگاه های اجرایی کشور قرار دهید، همانطور که این موضوع به عنوان نخستین سیاست و راهکار در این قانون معرفی شده است.

و من ا... توفیق

امین ثقفی، فعال فرهنگی - عضو سابق انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه اروميه - عضو مجمع ادوار سازمان بسيج دانشجويي

منبع: نسل برهان

 

 

کد: 1544566
گروه: سیاسی, علمی فرهنگی, مقالات, اخبار مهم, خبر ویژه 2
TAGS : حسن روحانی, رئیس جمهور, نامه سرگشاده, امین ثقفی

مطالب مرتبط :
یک سفر حقوقدانانه به دیاری که هیچکس در آن «حال» ندارد آینانیوز- حامد عطائی؛ همین اول تکلیف خودم را با روحانی روشن و موضع «لال شدگی» را تا مدتی پیش می گیرم تا بالاخره آبها از آسیاب بیفتد. این عنوان عجیب و ...
روحانی در جلسه توسعه و سرمایه گذاری آذربایجان غربی: رونق اقتصادی را باید بخش خصوصی ایجاد کند نه دولت رئیس جمهور در ادامه سفر کوتاه خود به آذربایجان غربی عصر امروز دوشنبه در آمفی تئاتر بانک صادرات اورمیه در جلسه توسعه و سرمایه گذاری استان و دیدار با جم...
روحانی در اجتماع مردم اورمیه: آذربایجان غربی امنیتی نیست/ امنیت در سایه توسعه تحقق می یابد رئیس جمهوری اسلامی ایران در بیست و هشتمین سفر استانی خود در سومین سال دولت یازدهم میهمان موقت استان بیست و هشتم کشور از لحاظ شاخص های توسعه کشور یعنی ...
برنامه های سفر دو روزه رئیس جمهور و هیات دولت به آذربایجان غربی رئیس مرکز ارتباطات، اطلاعات و تبلیغات دفتر ریاست جمهوری برنامه ای سفر آقای روحانی به آذربایجان غربی را برای خبرنگاران رسانه های گروهی تشریح کرد.به گزا...
اگر شما رئیس جمهور بودید... آینانیوز- سنبله برنجی؛ چند روز پیش کامنتی از طرف یکی از دوستان دریافت نمودم که با مطالعۀ آن به شدت به هم ریختم. با توجه به حائز اهمیت بودن موضوع ترجیح...

امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above:

  

  جستجو در اخبار   

Copyright 2015 www.ainanews.com