1397/11/29 | |
  

 

 


  

[Atorpatdate] نظرات: 0 نمایش: 1633 تعداد امتیاز: 4   (Article Rating)

انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان کیک یکسالگی اش را بریدانجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان کیک یکسالگی اش را برید

گزارش از مراسم جشن سالگرد تاسیس انجمن راهنمایان گردشگری آذربایجان غربی

صنعت گردشگری فرصتی است برای کشورهایی که به لحاظ درآمدهای سنتی دچار رکود شده و توسعه انسانی و شهرنشینی و هزینه هایشان را منابع زیرزمینی و ثروتهای خدادادی پاسخگو نیست.
بسیاری از کشورهایی که از حداقل های استعدادهای تاریخی،فرهنگی، قومی، اقلیمی و طبیعی بی بهره اند در این خصوص با بسترسازی برای ورود سرمایه های خارجی و ایجاد المانها و جذابیت های بصری، اقامتی، تفریحی و حتی سلامتی و طبی منابع مالی سرگردان گردشگران را برای رونق و شکوفایی اقتصاد مردمانشان گسیل می دارند و در این راه راهنمایان گردشگری نقشی بی بدیل برعهده دارند که در کنار برخورداری های ذاتی و بالقوه چون برونگرایی، قدرت ارتباط گیری و انتقال بایستی به یکسری آموزه ها چون زبان، تاریخ و فرهنگ و هنر نیز مجهز باشند.
از این روست که مجموعه راهنمایان گردشگری آذربایجان غربی سال گذشته در چنین روزی دورهم جمع شدند تا تشکیل تشکلی مردم نهاد بنام انجمن صنفی راهنمایان گردشگری را بدهند و امسال درحالی کیک یک سالگی شان را بریدند که اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان برای تعامل بیشتر با آنها از در امضای تفاهم نامه برآمد. تفاهمنامه ای که یک سوی آن جلیل جباری مدیر کل این اداره بود و سوی دیگرش مهسا نشاطی زاده رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری.
بر اساس این تفاهمنامه که بخشهایی از آن را در مراسم جشن سالگرد تولد این انجمن قرائت کردند میراث فرهنگی متعهد می شود برای رتق و فتق امورات خود در حوزه گردشگری از اعضای انجمن استفاده کند و انجمن هم در مقابل قرار می گذارد نیروی انسانی عالم و متخصص خود را در موارد مورد نیاز به میراث فرهنگی معرفی نماید.
در جشن یکسالگی راهنمایان گردشگری آذربایجان غربی مدیرکل و معاونین و کارشناسان سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری، جمعی از راهنمایان و تورگردانان، مدیران آژانسهای مسافرتی، جمعی از مدیران و مسئولین و نمایندگان ادارات و دستگاههای اجرایی و نماینده مردم اورمیه در مجلس حضور داشتند.
هم نشاطی زاده رئیس انجمن، هم جباری مدیرکل میراث فرهنگی و هم دکتر میرعلی محمدی رئیس کمیسیون عمران شورای شهر اورمیه در صحبتهای خود بر لزوم توسعه صنعت گردشگری با محوریت راهنمایان و توجه به جایگاه، ارتقاء سطح آموزش ها و استفاده از راهنمایان در حوزه های تخصصی تاریخی، طبیعی و زیارتی تاکید داشتند.
اما فصل الخطاب جشن دیروز عصر صحبتهای دکترجواد جهانگیرزاده نماینده مردم اورمیه در مجلس بود که معتقد بود با از بین رفتن دریاچه اورمیه جذابیت گردشگری منطقه از بین رفته و گردشگران رغبتی برای سفر به آذربایجان غربی ندارند.
او مروری بر وضعیت اقتصادی حال حاضر مملکت کرد و از سهم ناچیز سرانه مردم استان از منابع ملی ابراز تاسف کرد و گفت که باتوجه به ظرفیت های ما توزیع ثروت در این استان عادلانه نیست.
او گفت بودجه عمرانی 218 میلیارد تومانی سال آینده استان آذربایجان غربی در مقابل بودجه یک هزار و 150 میلیارد تومانی شهرداری اورمیه ناچیز است و بعد پیشنهاد داد که بخش ناچیزی از این اعتبارات برای توسعه گردشگری با ایجاد تعامل بین شهرداری و میراث فرهنگی هزینه شود تا به تولید ثروت و رونق اقتصادی شهر کمک بشود.
اما گل صحبتهای جهانگیرزاده یک نکته بود آنجا که گفت مهمترین ظرفیت گردشگری آذربایجان غربی که موجب افتخار و بالندگی این استان می شود فرهنگ فوق العاده ممتاز مردمان این استان است که شهره خاص و عام است.
مراسم یکمین سالگرد تاسیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری آذربایجان غربی علاوه بر این سخنرانی ها بخش های دیگری هم داشت من جمله پخش فوتوکلیپی از عملکرد یکسال گذشته، اجرای همنوازی عاشیق ها، اجرای موسیقی زنده و نهایتا بریدن کیک یکسالگی و پذیرایی از حاضرین.
این مراسم در محل آمفی تئاتر اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی ترتیب یافته بود
کد: 1545551
گروه: گردشگری و محیط زیست, اخبار مهم
TAGS : میراث فرهنگی, آذربایجان غربی, راهنمایان گردشگری, انجمن صنفی

مطالب مرتبط :
گزارش همایش تجلیل از شهدای مدافع حرم آذربایجان غربی آینانیوز- شادی غلامی؛ همایش تجلیل از شهدای مدافع حرم آذربایجان غربی به همت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان غربی در سالن ابن سینای این دانش...
لایحه جامع وکالت چالش بزرگ استقلال وکلاست کانون وکلای دادگستری، اخیرا مراودات رسانه ای اش را افزایش داده. این نهاد حقوقی که از سال 76 تاسیس و از 86 در آذربایجان غربی مستقل شده هیچ گاه در رسانه...
عضو سابق پدافند غیرعامل شمال غرب: عدالت شهری یعنی اینکه توسعه در همه مناطق اتفاق بیفتد عضو ارشد سابق پدافند غیرعامل استانهای شمال غرب کشور که خود را برای حضور در یک رقابت سیاسی آماده می کند در دشستی صمیمی با تعدادی از خبرنگاران و اصحاب ر...
برگزاری اولین یادواره شهدای غواص توسط دانشگاه فنی قاضی طباطبایی اورمیه شهدای غواص از وقتی سر زبانها افتاد که کمیته تفحص شهدای ستاد کل نیروهای مسلح سال گذشته استخوانهای تعدادی از شهدای غواص مفقود شده در جریان عملیات کربلای...
به ذیحسابان بخشنامه خواهم کرد که سندهای مالی اجناس تولیدی خارج از استان را پرداخت نکنند استاندار آذربایجان غربی گفت: به دنبال ایجاد نمایشگاه دائمی عرضه محصولات تولیدی داخلی استان هستیم.به گزارش آینانیوز، قربانعلی سعادت که در مراسم رونمایی...

امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above:

  

  جستجو در اخبار   

Copyright 2015 www.ainanews.com