1397/11/29 | |
  

 

 


  

[Atorpatdate] نظرات: 2 نمایش: 3369 تعداد امتیاز: 5   (Article Rating)

نامه سرگشاده خبرنگاران آذربایجان غربی به فرمانده انتظامی استاننامه سرگشاده خبرنگاران آذربایجان غربی به فرمانده انتظامی استان

تا حصول نتیجه پیگیری ها و دریافت پاسخ قانع کننده از حضور در جلسات خبری و انتشار اخبار این نیرو معذوریم

اتفاق تلخ برخورد زننده مامور خاطی آن نیرو با دو تن از خبرنگاران رسانه‌ها در روز پنجشنبه ۱۰ اردیبهشت ماه دغدغه نارضایتی و نگرانی فعالین رسانه‌ای را بیشتر کرد تا آنجا که بیانیه تشکل‌های رسانه‌ای و ابراز تاسف تعدادی از رسانه‌های مجازی را طی روزهای اخیر درپی داشت.
به گزارش آینانیوز، در نامه خبرنگاران به فرمانده انتظامی آذربایجان غربی آمده است:
بسم الله الرحمن الرحیم
لا يُحِبُّ اللَّهُ الْجَهْرَ بِالسُّوءِ مِنَ الْقَوْلِ اِلاَّ مَنْ ظُلِمَ
(سوره مبارکه نساء آیه 148)
حضور فرماندهی محترم انتظامی آذربایجان غربی
سرور ارجمند سردار محمد شرفی
سلام علیکم
احتراماً همچنانکه مستحضرید فضای اجتماعی و رسانه‌ای آذربایجان غربی هفته گذشته شاهد رویداد ناخوشایند دیگری بود که طی آن دو نفر از همکاران رسانه‌ایمان مورد هتک حرمت یکی از پرسنل پلیس مستقر در ورزشگاه شش هزار نفری غدیر ارومیه در حاشیه دیدار دوستانه تیم‌های منتخب جام جهانی ۹۸ و منتخب تیم ۹۰ ارومیه قرار گرفت.
هرچند این حرکت به شایستگی از سوی مقام مافوق فرد خاطی یاد شده مورد نکوهش قرار گرفته و مطابق ضوابط آن نیروی محترم با وی برخورد شده و احتمالا تبعات احتمالی نیز گریبانگیر او می‌شود، اما جای بسی تاسف است که علیرغم تاکیدات و پیگیری‌های فراوان همچنان رویه توهین، بدرفتاری و خشونت علیه خبرنگاران و جامعه رسانه‌ای استان آذربایجان غربی بویژه طی سالهای اخیر به یک بدعت ناشایست تبدیل شده و به نظر می‌رسد هیچ حد و مرزی نیز برای آن تعریف و پیش بینی نشده است.
به کرّات همکاران رسانه‌ای، بویژه عکاسان خبری این استان در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و ورزشی حتی با ارائه مدارک شناسایی لازم به مامورین محترم انتظامی مورد بی‌حرمتی قرار گرفته‌اند و علی رغم اینکه وجود نیروهای انتظامی و امنیتی باید حاشیه امنی برای فعالیت آزادانه رسانه‌ها و تحقق اصل گردش آزاد اطلاعات و حقوق مصّرح روزنامه نگاران در قانون مطبوعات و قوانین جاری کشور باشد، این اتفاق بعضاً صورت عکس می‌یابد و به عاملی برای تضییع حقوق خبرنگاران و توهین‌های شخصی و حرفه‌ای به این قشر زحمت کش و متعهد جامعه می‌شود.
اتفاق تلخ برخورد زننده مامور خاطی آن نیرو با دو تن از خبرنگاران رسانه‌ها در روز پنجشنبه ۱۰ اردیبهشت ماه دغدغه نارضایتی و نگرانی فعالین رسانه‌ای را بیشتر کرد تا آنجا که بیانیه تشکل‌های رسانه‌ای و ابراز تاسف تعدادی از رسانه‌های مجازی را طی روزهای اخیر درپی داشت.
اینک امضاء کنندگان این بیانیه به عنوان بخشی از جامعه رسانه‌ای و خبری آذربایجان غربی با تاکید مجدد بر محکومیت هرگونه اقدامات توهین آمیز لفظی، حرکتی، تهدید آمیز و فیزیکی علیه خبرنگاران در هر مکانی که قانون، اجازه فعالیت آزادانه خبری را داده است، با لحاظ ماموریت‌ها و وظایف نیروهای خدوم و صدیق انتظامی، معتقدند که قصور و خطای مامورین پلیس در این رویداد و موارد مشابه ناشی از عدم توجیه کافی و نداشتن بهره آموزشی لازم برای نحوه فعالیت برخی مامورین در محیط‌هایی با حساسیت‌هایی بالا و نحوه برخورد با صنف خبرنگاران است.
با ابراز تاسف از خلاء این آموزش‌ها برخود لازم می‌دانیم اعلام نماییم امضاء کنندگان این بیانیه علیرغم میل باطنی تا اطلاع ثانوی و حصول نتیجه لازم از پیگیری‌های شخص حضرتعالی و معاونت محترم اجتماعی و ارشاد و فرماندهی محترم پلیس پیشگیری، از حضور در جلسات خبری آن نیرو و از انعکاس اخبار و رویدادهای مربوطه در رسانه‌های متبوعه معذور خواهیم بود.
به امید آنکه هرکدام از صنوف خدمتگزار به مردم و جامعه اسلامیمان چه در عرصه فرهنگی و اطلاع رسانی و چه در لباس مقدس انتظامی با بر طرف نمودن نقاط ضعف و پذیرش خطا‌ها و اصلاح رویه‌ها در پیشگاه خداوند تبارک و تعالی سربلند و موید باشیم.
رضا امین آذر
محمد آقایی پر
مهرداد تبریزی
اکبر بابایی
حامد عطایی
رضا ایمان پور
اسکندر خنجری
امید عظیمی
هادی پناهی
محمد آقایارلو
سینا میرزامحمدی
بهراد خاکزاد
ژیلا علیقلی نیا
فرخنده امیری
مرتضا حیدری
محمد پاشازاده
علی غیور
میثم محمدی
شاهین سپهراد
اکبر رفاهی
خلیل مستوفی
متین منتظمی
هادی سعیدفر
سینا افشاریان
رضوان آیرملو
بهرنگ منتخبی
نصیبه نیکزاد

نوشین احسانی
پژمان ولیزاده
رضا امین آذر
حسین کرامت
یحیی ریسمانکار
کوردستان شاهمرادی
سعید فرجی
شهروز قربانزاده
مسعود مظلومی
مهران محمودی
ناصر طالب زاده
مریم مرادی
نسا خلخالی
توحید یوسفی
سودا تیمورپور
اماج اطمینان
منصور هدايتي
داود حيدرخانی
احمد اسدی
مصطفی زوار
ناصر طالب زاده
عزیز صادق زاده
هادی واثقی
رویا طاهری
ناهید ابوذری
سجاد امیرکردلر
فاطمه جعفرنژاد
جعفرآخجسته
رضا بنیادی
محمد خلیل زاده
فرهاد روزبان
مهدی عباس پور
لیلا شعاری
صدیق پیغامی
لیلا حسین پور
آیدین بابایی
رضا پور علی
مجتبی اسماعیل زاده
معصومه مشمول
رامین امید باراندوزی
شادی زلفی
چمران کرمی
مجتبی مهدوی
میثم پاکروان
نبی اله لطفی
سجاد جلالی
علی مصطفی زاده
هدایت رودینی
شادی ذلفی
توحید احمد پور
کیانوش خربزه کار
بهراد خاکزاد
کد: 1548855
گروه: اجتماعی, حوادث, اخبار مهم, رسانه
TAGS : اورمیه, آذربایجان غربی, نامه سرگشاده, ضرب و شتم خبرنگاران, فرمانده انتظامی, سردارشرفی

مطالب مرتبط :
به مناسبت سالگرد تسخیر فرهنگسرای رسانه آینانیوز- حامد عطائی؛ در گرماگرم آماده سازی یک پروپوزال برای مدیریت بخش فرهنگی باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری اورمیه، در نخستین روزهای روی کار آمدن احد ی...
اورمیه، سرزمین عاشیقها داریوش علیزاده*؛ موسیقی یکی از قدیمی ترین رشته های هنری است که قبل از پیدایش انسان در طبیعت وجود داشته و در واقع توسط ذهن پویای بشر تسخیر شده و امروزه...
عبرت های یک انتخاب قابل پیش بینی آینانیوز- حامد عطائی؛ در نخستین دقایق! شروع به کار شورای شهر پنجم، محمد حضرت پور برای سومین بار متوالی به عنوان شهردار اورمیه انتخاب شد.همچنانکه پیش ب...
هنر خوار شد، جادویی ارجمند! آینانیوز- حامد عطائی؛ امیرحسین مقصودلو(تتلو) را زیاد نمیشناسم. چه بلحاظ هنر موسیقیایی و چه عناصر زیبایی شناختی نسبتی با مولفه های جذابیت نسل سوم ندار...
بزن به خط قرمز! آینانیوز- حامد عطائی؛ مرحله دوم استندآپ ها به دلیل فشردگی رقابت و حالت مرگ و زندگی که برای شرکت کنندگان داشت اغلب به خط قرمزها نزدیک و گاها متوسل به ش...

امتیاز بندی

نظرات

# ارسال کننده: محرمانه
   تاریخ ارسال:2015/05/03
اسم منو چرا گذاشتی حامد؟
من در جریان نبودم
کار خوبی نکردی
هیچ وقت نمیبخشمت

# ارسال کننده: اورموی مسلمان
   تاریخ ارسال:2015/05/04
ریاست جمهوری محترم جناب آقای دکتر روحانی تذکر علمی و قانونی را به بزرگ ترهای این نیرو ی محترم را علناً مطرح کردند ، نیروی انتظامی بعد 37 سال می بایست تابع قانون برای اقتدار قانون و حکومت اسلامی عمل نماید ، دوران سلایق تمام شده و می بایست آن را قبول کرد و منتظر اقدامات بدخواهان ایران و حکومت اسلامی تحت عناوینی مانند حقوق بشر و .... خارج کشور نباشیم.تا حقوق شهروندی (حقوق اسلامی) محترم شمرده نشود ، از دسیسه و مکر و حیله های دشمنان ایران و اسلام در امان نخواهیم ماند.اقتدار تمام نیرو های محترم از اقتدار ملت ایران ناشی شده و خواهد شد ، پس همه ما باید خدمتگزار این ملت باشیم.
ارسال نظر:

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above:

  

  جستجو در اخبار   

Copyright 2015 www.ainanews.com