1397/11/02 | |
  

 

 


  

[Atorpatdate] نظرات: 1 نمایش: 1367 تعداد امتیاز: 3   (Article Rating)

نشست خبری استاندار آذربایجان غربی/ علت خاصی برای تاخیر در سفر ریاست جمهوری نمی بینمنشست خبری استاندار آذربایجان غربی/ علت خاصی برای تاخیر در سفر ریاست جمهوری نمی بینم

شاید آقای رئیس جمهور می خواهند بخشی از وعده های داده شده به مردم آذربایجان غربی عملی شود بعد بیایند

استاندار آذربایجان غربی گفت احتمال می دهد دولت محترم تدبیر و امید منتظرند تا بخشی از وعده هایشان در خصوص احیاء دریاچه اورمیه جامه عمل بپوشد، بعد به این استان سفر کنند.
به گزارش آینانیوز، قربانعلی سعادت در نشست خبری خود با خبرنگاران رسانه های گروهی، اظهارداشت: کلیه مقدمات مورد نیاز سفر در جریان حضور چندی پیش هیات های اعزامی از تهران آماده شده و فهرست پروژه هایی که قرار است در این سفر به بهره برداری برسند را خدمتشان تقدیم کرده ایم ولی علت خاصی نمی بینم که باعث تاخیر در این سفر باشد.
وی افزود: با توجه به اینکه احیای دریاچه اورمیه وعده اول آقای رئیس جمهور به مردم آذربایجان غربی بود ایشان شاید می خواهند از عملی شدن بخشی از این وعده اطمینان حاصل کنند بعد تصمیم به سفر به استان ما بگیرند.
او در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسیده بود پروژه راه آهن مرغه به اورمیه پیر شده و باید هرچه سریعتر چاره ای برای آن اندیشید گفت: منهم با این پروژه پیر شده ام و امیدوارم قبل از مرگم افتتاح آن را ببینم!
سعادت افزود: در جریان سفر ریاست محترم جمهوری وقت در سال 74 بنده پیشنهاد احداث این راه آهن را دادم و عملیات آن از همان سال آغاز شد و قرار بود سال قبل به نقده و امسال به اورمیه برسد ولی تخصیص بودجه به این پروژه امسال صفر است!
استاندار آذربایجان غربی از مذاکره با سرمایه گذاران خارجی برای اتمام پروژه خبر داد و حصول نتیجه در این خصوص منوط است به شرایطی که در پساتحریم اتفاق می افتد.
مقام عالی اجرایی استان از طرحی که در تلویزیون محلی آذربایجان غربی در خصوص احداث قطار سریع السیر مابین اورمیه و تبریز ارائه داده بود نیز دفاع کرد و عنوان داشت: باید اقتصاد تبریز و اورمیه در هم ادغام شود. با ایجاد مسیر قطار سریع السیر محصولات باغی اورمیه خیلی سریع به بازارهای مصرف رسیده و تلنبار شدن آن روی دست کشاورزان جلوگیری می شود.
او ابراز امیدواری کرد در ادامه این مسیر سریع السیر به اربیل در اقلیم کردستان و ترکیه متصل شود.
استاندار آذربایجان غربی دلیل کم بودن بودجه فرهنگی را هم پایین بودن سرانه استان در بسیاری از شاخص ها دانست که به تبع آن بودجه فرهنگی هم کم اختصاص می یابد.
او در عین حال تصریح کرد که بودجه امسال میراث فرهنگی سه برابر شده و دلیل آن اقداماتی بوده که این سازمان در مرمت و حفظ و احیاء ابنیه تاریخی در سال گذشته انجام داده است.
سعادت با اشاره به اینکه پیش بینی درآمدی امسال 770میلیارد تومان است گفت که بودجه استانی سال جاری 192 میلیارد تومان بود که در دو قسط 6 ماهه تماما تخصیص یافته است.
اما سوال خبرنگار دیگری در خصوص وضعیت اسفناک شاخص های توسعه استان بود که استاندار چندی قبل در جلسه ای رسمی از آنها پرده برداشته بود. نکته جالب توجه در این شاخص ها رتبه ششمی آذربایجان غربی بود که همین مساله نگرانی ها را از عدم توزیع عادلانه منابع کشور دوچندان می کرد.
سعادت در این خصوص توضیح مفصلی داد: 1210 واحد تولیدی متوقف شده بودند که از بین آنها 400 واحد را شناسایی کردیم که مجددا راه اندازی کنیم. در این بین 2600 تا 2700 اشتغال دوباره دایر شد. یکسری طرح های نیمه تمام هم داشتیم که دایر شدند و از محل آنها هزار و خورده ای اشتغال جدید ایجاد شد. ولی این مقدار نمی تواند عقب ماندگی های ما را جبران کند. باید سرمایه گذاری بیشتری انجام بگیرد.آذربایجان غربی در متوسط درآمد سرانه رتبه بیست و هفتم را داشت. ایجاد امید به اینکه واحدهای تولیدی می توانند راه اندازی شوند و حمایت از صنعتگرانی که تحت فشار هستند و چه بسا بسیاری در زندان به سر می برند و آزاد سازی اینها. در کنار اینها باید پروژه های نیمه تمام هم به اتمام برسند تا به متوسط کشوری برسیم.
او گفت: یک بار هم قبلا گفته بودم کار من در استان آواربرداری بود. آن زمان هم که استاندار بودم و زمان بمباران بود می رفتیم آوار برمی داشتیم و مجروحین را در می آوردیم. در بسیاری از حوزه ها از جمله بهداشت و سلامت رضایتمندی محسوسی وجود دارد که نشان می دهد کارهایی انجام گرفته است.
استاندار آذربایجان غربی به مشکلات مرزی نیز اشاره کرد و در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا به افراد خاص مجوزی برای واردات برخی اقلام از جمله خشکبار داده شده یا نه تصریح کرد:هرگز چنین مجوزی داده نشده.
او گفت: مرزنشینان ما قاچاق را حرام نمی دانند ولی قانون می گوید مرز باید بسته شود. ما شب عید که قیمت پرتقال 9 هزار تومان شده بود به واردات پرتقال مجوز دادیم که آنهم آمد و در بازار توزیع شد و قیمت پرتقال کاهش پیدا کرد.
کد: 1553381
گروه: سیاسی, اخبار مهم
TAGS : استاندارآذربایجان غربی, قربانعلی سعادت, نشست خبری

مطالب مرتبط :
نامه مهم حجت الاسلام سیدمحمد فخری در مورد مصلای امام خمینی سیدمحمد فخری داماد حجت الاسلام حسنی امام جمعه سابق اورمیه و مدیرکل سابق تبلیغات اسلامی در واکنش به بیانات اخیر حجت الاسلام سیدعلی اکبر قریشی امام جمعه...
شوك يك انتخاب یوسف پیربوداقی؛ برخلاف وفاق عمومي نسبي خوب براي ادامه خدمت استاندار باتيم جديد ومتفاوت و يا انتخاب استاندار بومي بدعهدي دولت روحاني برمردم آذربايجان...
تفاوت رسانه «وابسته» با رسانه «طرفدار» چیست؟ آینانیوز- حامد عطائی؛ نشریه طرح نو، وب سایت خبری انتخاب برتر، پایگاه خبری عصر آذربایجان، هفته نامه دعوت، دوهفته نامه آوای آذربایجان، پایگاه خبری تحلیل...
مدیرکل محیط زیست آذربایجان غربی: روزهای آینده شدت ریزگردها بیشتر خواهد شد دولتی که سر کار است دولت محیط زیستی است و اولین شعارش احیای دریاچه اورمیه بود و خوشبختانه با عنایات خداوند متعال و پروژه هایی که اجرا شد وضعیت دریاچه ...
اسماعیل زاده در نشست خبری: آذربایجان غربی در مخابرات استان درجه یک کشوری است بهمن اسماعیل زاده دارد هشتمین سال مدیریتش در مخابرات آذربایجان غربی را سپری می کند. کسیکه از هیات مدیره به معاونت مدیرعاملی در دوره علی مطهری رسید و ا...

امتیاز بندی

نظرات

# ارسال کننده: سلام
   تاریخ ارسال:2015/12/13
احتمالا به خاطر مسائل پیش آمده در صندوق پیک رحمت باشه
ارسال نظر:

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above:

  

  جستجو در اخبار   

Copyright 2015 www.ainanews.com