1397/09/24 | |
  

 

 


   مطالب پر بحث هفته   
No articles match criteria.

   مطالب پر بیننده ماه گذشته   
No articles match criteria.

  

[Atorpatdate] نظرات: 1 نمایش: 968 تعداد امتیاز: 2   (Article Rating)

کدام مسئول از شدت شرم قبض روح می شود؟کدام مسئول از شدت شرم قبض روح می شود؟

هیچ معضلی در کشور اینچنین مایه شرمساری نظام نیست

روز گذشته مقام معظم رهبری در دیدار نمایندگان مجلس دهم مطالبی بیان فرمودند که در بخشی از آن با ادای این جمله حساسیت خود از معضل بیکاری را به شکل جدی به منتخبین ملت گوشزد کردند: «خجلت و شرمندگی نظام از بیکاری یک جوان، از خجلت و شرمندگی جوان بیکار در خانواده خود، بیشتر است، بنابراین باید برای حل این مشکل، اقدامات جدی انجام شود.» این جمله به نقل از سایت دفتر مقام معظم رهبری است و سایت دفتر حفظ و نشر آثار آیت الله خامنه ای که جملات معظم له را موبه مو منعکس می کند در ادامه این جمله ایشان آورده است: این را شما بدانید. بنده خودم وقتی‌که به فکر این جوان بیکار می‌افتم [شرمنده میشوم‌]
حضرت آیت الله خامنه ای 4 فرزند پسر و دو فرزند دختر دارند. همه 4 فرزند پسر ایشان معمم، روحانی و مشغول تحصیل و تدریس اند. دختران معظم له نیز تدریس علوم دینی برای خواهران می کنند. درواقع هیچکدام از فرزندان حضرت آقا از مواهب حکومت برخوردار نیستند. کسی تاکنون به یاد ندارد احدی از اقوام و نزدیکان ایشان با استفاده از نام و موقعیت حکومتی به نان و نوایی رسیده باشند.
با وجود این مقام معظم رهبری خطاب به نمایندگان مجلس بعد از اینکه کلی توصیه راجع به قوانین کشور و ضرورت های توجه به اقتصاد و اقتصاد مقاومتی می کند، از «خجلت و شرمندگی» نظام و خود حضرتشان از بیکاری جوانان کشور می گویند.
معضل بیکاری یک امر سراسری است و بخش عمده ای از آن مربوط است به مشکلات اقتصادی دهه اخیر و محدودیت ها و تحریم هایی که کشورمان را در تنگنا قرار داد. البته این مساله هم محل مناقشه است و نگاهی به آمار بیکاری در استانهای غرب کشور و مقایسه آن با استانهای مرکزی بیانگر تبعیض مشهودی در سیاستگزاری و تقسیم ثروت از سوی برخی دولتمردان گذشته و حال است.
در همین استانهایی که بیکاری جوانان معضل و مطالبه اول مردم آن است هستند مسئولان و مقاماتی که شاید از فردای صحبتهای مقام معظم رهبری قدری عرق شرم بر پیشانی شان بنشیند.
مدیرانی که نیروی انسانی خود را سهامی خاص مدیران دیگر کرده اند و به صورت تهاتری اقوام دیگر مدیران را در ازای استخدام اقوامشان در ادارات دیگر با مدیران دیگر معاوضه می کنند.
مدیرانی که برای خودشیرینی به فلان فرمانده نظامی، بهمان روحانی و بیسار مدیر دولتی اقوام آنان را در اداره شان استخدام می کنند تا چند صباحی بیشتر در صندلی مدیریت خود تکیه کنند.
اعضای شورای شهری که فرزندان و اقوام خود را به بدنه سیستم شهرداری ها تزریق می کنند و رسالت نظارتی شان را زیر پای می گذارند.
مقامات عالیرتبه ای که پیمانکاری پروژه های عمرانی و خدماتی شان را به فک و فامیل درجه اول خود یا همسرشان واگذار می کنند.
مهمتر و مهمتر از همه، پیرمردها و پیرزنانی که نزدیک نیم قرن از سابقه خدمتشان گذشته ولی حرص و طمع مقام و میز و صندلی نمی گذارد جا برای جوانان تحصیلکرده باز شود.
اگر و تنها اگر قطره ای از خجلت و شرمندگی مورد نظر مقام معظم رهبری به صورت عرق شرم بر پیشانی شان می نشست و معضل بیکاری را با تمام وجود در خود خانواده شان حس می کردند آنگاه کار به هشدار جدی معظم له و ابراز شرمندگی ایشان نمی کشید.
آیا شایسته نیست در کشور اسلامی وقتی ولی فقیه زمان از معضل بیکاری ابراز شرمندگی و خجلت می کنند، مسئولان دون پایه و میانی و زیر دست ایشان از شدت شرم قبض روح شوند و از سرخی شرم روی دیدن مردم را نداشته باشند؟
چگونه در چنین مملکتی مسئولین سرشان را می توانند بالا بگیرند؟ هیچ معضلی در کشور عامل شرمساری نظام نشد؛ مگر بیکاری
کد: 1559518
گروه: سیاسی, مقالات, اخبار مهم, خبر ویژه 4
TAGS : آیت الله خامنه ای, رهبر معظم انقلاب, مقام معظم رهبری, بیکاری, دیدار با نمایندگان

مطالب مرتبط :
مقام معظم رهبری: به یکی از آقایان توصیه کردیم به صلاح نیست در فلان قضیه شرکت کنید متن کامل سخنان حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب در ابتدای درس خارج فقه :بیانات در ابتدای درس خارج فقهبسم‌الله‌الرحمن‌الرحیمالحمدلله رب العالمین...
سال «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» با اقتصاد مقاومتی می‌توان به جنگ بیکاری و رکود رفت حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۵ هجری شمسی، با تبریک سال نو و عید نوروز به همه‌ی هم‌میهنان و ایرانیان ب...
مقام معظم رهبری: مذاکره با آمریکا ممنوع است حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار فرماندهان و کارکنان نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و جمعی از خا...
حضرت آیت الله خامنه ای: عکس العمل ایران سخت و خشن خواهد بود حضرت آیت الله خامنه ای فرمانده معظم کل قوا صبح امروز (چهارشنبه) در مراسم دانش آموختگی، تحلیف و اعطای سردوشی دانشجویان دانشگاههای افسری ارتش جمهوری اسل...
رهبر معظم انقلاب:دولت سعودی مسئولیت سنگین خود را در این حادثه تلخ بپذیرد حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی درپی فاجعه مصیبت بار در منا که در آن جمع کثیری از میهمانان الهی جان خود را از دست دادند با صدور پیامی ض...

امتیاز بندی

نظرات

# ارسال کننده: antikade
   تاریخ ارسال: 2016/06/12
جانم فدای رهبر
یا حق
ارسال نظر:

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above:

  

  جستجو در اخبار   

Copyright 2015 www.ainanews.com