1397/11/28 | |
  

 

 


  

[Atorpatdate] نظرات: 0 نمایش: 1284 تعداد امتیاز: 6   (Article Rating)

مرگ تدریجی یک رویامرگ تدریجی یک رویا

همین قطار منسوخ شده مد نظرتان قریب به 80 سال است که به مردم سراسر کشور خدمات عرضه میکند؛ 80 سالی که مردم شهر و استان من در جاده های وحشتناک جان می سپرند

پیش از تحریر: بعد از انتشار یادداشت «یک سفر حقوقدانانه به دیاری که در آن هیچکس حال ندارد» واکنش های جالبی در فضای رسانه ای و سیاسی آذربایجان غربی ساطع شد که مناظرات قلمی خبرنگاران موافق و منتقد از آن نمونه بود. با احترام به عقاید همه صاحبنظران عجالتا سیاست آینانیوز بر حفظ این فضا میان قطبین رسانه ای موافق ومخالف است. کنشگرانی که بی تردید بار اصلی مناسبات سیاسی داخلی کشورمان در حال حاضر بر گرده آنان است. در فرصتی مقتضی از آثار قلمی دیگر بزرگواران نیز بهره خواهیم برد.
آینانیوز-محمد آقایارلو*؛ با وجود اینکه سفر آقای دکتر حسن روحانی به آذربایجان غربی محدودیت هایی برای خبرنگاران منتقد دولت داشت و کنکاش مورد قبول رسانه ای در ایام سفر انجام نگرفت، اما خوشبختانه فضای تبادل نظرات بعد از یادداشت حامد عطایی تحت عنوان"یک سفر حقوقدانانه به دیاری که هیچکس در آن «حال» ندارد" و نقد هادی پناهی به این یادداشت با تیتر "حال یا وجدان؛ مساله این است" ایجاد شد.
-"مرگ تدریجی یک رویا" در پاسخ به یادداشت دوم به قلم دوست عزیزم آقای هادی پناهی نوشته شده است.
ظلم بزرگ به روحانی
نمیدانم چرا شما و بسیاری از دوستانتان که غالبا رئیس جمهور محترم را مورد حمایت رسانه ای قرار میدهید، در نگارش آثار این چنینی برای تبیین ابعاد شخصیتی دکتر روحانی، دوره هشت ساله رئیس جمهور سابق را مورد کنکاش قرار میدهید، چنان که گویا منتقدین رئیس جمهور مورد پسندتان، همگی محبت جنون آمیز دولت هشت ساله آقای احمدی نژاد را در سر میپرورانند. و چنان تصویر میکنید که هر کس منتقد دولت روحانیست، به تبع آن از حامیان رئیس جمهور سابق است.
حال آنکه این نسخه رسانه ای و روانی شما نمیتواند در خصوص نگارنده یادداشت حاضر و نویسنده یادداشت اول کارساز باشد، چرا که این دو نفر در هیچ کدام از قطبین سیاسی موجود در افکار جنابعالی و بیشتر حامیان رسانه ای دولت محترم نمی گنجند.
همچنین این رویکرد نگارشی و تاکید چندین باره شما به چتر حمایت اشخاصی مانند«آیت الله هاشمی رفسنجانی» از رئیس جمهور متحرم، این واقعیت را از زبان شما قابل لمس تر میکند که گفتمان تدبیر و امید فاقد ریشه سیاسی و کارنامه مورد اعتنا است.
فلذا معتقدم که یکی از بزرگترین نامهربانی های حامیان دولت، بی توجهی به شخصیت مستقل سیاسی حجت الاسلام روحانی و نپرداختن به عملکرد مثبت یا منفی وی است. تا جایی که حافظه یاری میکند، هر زمانی که تیم های رسانه ای دولت خواستند درباره رئیس جمهور محترم قلمی بچرخانند، یا از احمدی نژاد بد گفتند و یا درباره هاشمی، خاتمی و موسوی تملق گویی کردند.
دست آورد بر باد رفته؛ سرگرمی تمام شده
در ابتدای یادداشتتان به هیجان و امیدی اشاره کردید که همواره در سفر های استانی رئیس جمهور سابق در ادوار گذشته برایتان قابل احساس بوده و محمود احمدی نژاد را به یک منجی هالیوودی تشبیه کرده اید. این همان امیدی است که دولت بنفش آن را به عنوان شعار انتخاباتی برگزید، اما فقدان آن کم کم پایه های پایگاه مردمی دولت را سست تر کرد.
برجام؛ یعنی مهم ترین دست آورد سیاسی دولت یازدهم که رئیس جمهور محترم و اعضاء هیات دولت آن را اکسیر حیات و کلید رفع همه مشکلات حتی آب خوردن مردم میدانستند، امروز بعد از سه سال سرگرمی مردم علنا به هیچ نتیجه ای نرسیده است و به قول رئیس جمهور محترم، جیب مردم و وضعیت بازار گواهی میدهند که طرف مقابل بدعهدی کرده و مردم آثار برجام را احساس نکرده اند.
گواه بی نتیجه بودن برجام، حالا که آخرین سال ریاست جمهوری آقای روحانی آغاز شده است، بیانات هفته گذشته رهبر انقلاب بود که فرمودند: "طرف مقابل به وظیفه اش که رفع تحریم ها بوده عمل نکرده/مسئله بانکی حل نشده/ پول های نفت و پول هایی که در سایر کشور ها داریم به ما داده نمیشود/آمریکایی ها بخش مهمی از تعهداتشان را انجام ندادند اما ما پیش پرداخت ها را انجام دادیم و غنی سازی 20 درصد فردو و اراک را تعطیل کرده ایم."...
چه کاری از دست دولت بر می آید؟
از وعده های روی زمین مانده دولت قبل نوشتید؛ گفتید که رئیس جمهور سابق آمد و وعده داد و همه وعده هایش اجرایی نشد! همان وعده هایی که گه گاه دولت محترم آن ها افتتاح میکند- اما چرا از سفری نگفتید که بعد از سه سال در ردیف آخرین سفرهای استانی هیات دولت انجام گرفت و رئیس جمهور متبوعتان نه تنها هیچ وعده ای مشخصی به مردم شهر و استانتان نداد، بلکه در پاسخ به درخواست فعالین صنعتی درخصوص بهبود وضعیت راه های استان گفت که چرا خودتان راه نمی سازید!
یا در پاسخ به سخنرانی های مکرر مسئولین برای سرمایه گذاری دولتی بیشتر در آذربایجانی که بیکاری بیداد میکند، گفتند که موضوع سرمایه گذاری به بخش خصوصی مربوط است!
یک ساعت علوم سیاسی در ارومیه و بی حالی مردم
بله؛ رئیس جمهور مورد پسندتان آمد و باز هم از برجام صحبت کرد؛ باز هم از آوار برداری های خسته کننده دولت قبل گفت، آری هیچ کدام از این حرفهای تکراری و رویاهای بر باد رفته نمیتواند مردم یک شهر را تهییج کند! نمیتواند امید را در قلب مردم استانی ایجاد کند، که مرگ تدریجی رویاهای سال 92 را به تماشا نشسته بودند.
از مردمی که به امید گرفتن امتیازهای معمول سفر استانی یک رئیس جمهور به ورزشگاه تختی رفته و حالا با شنیدن یک سخنرانی انتخاباتی با افعال آینده(معیشت را بهبود میدهیم-اشتغال ایجاد میکنیم-کشاورزی را رونق میدهیم و..)- آن هم در سومین سال ریاست جمهوری آقای روحانی- حالشان گرفته شده است، انتظار امید و نشاط دارید؟
شاید آن ها بیشتر منتظر یک کارنامه خوب و نتایج آراء سال 92 بودند، تا وعده هایی که سه سال است اجرایی نشده و حالا روحانی میخواهد در کمتر از یکسال آن ها را اجرایی کند.
حق با شماست
در خصوص دریاچه ارومیه نوشتید؛ و اینکه دولت یازدهم اهتمام بیشتری نسبت به احیاء آن داشته و دولت قبل این موضوع را امنیتی کرده بود، در این خصوص بنده نیز با شما هم نظرم.
از تعطیلی واحد های صنعتی در دوران تحریم و پافشاری دولت قبل بر حقوق هسته ای گفتید؛ اما هیچ اشاره ای به این واقعیت نکرده اید که در سه سال گذشته که دولت محترم همواره در پی تعامل با غرب و آمریکا بوده و از حقوق هسته ای عقب نشست، نه تنها واحد های صنعتی فعال نشد، بلکه رکود و تعطیلی به مراتب بیشتر شد.
معتقدید که روحانی به دلیل اطلاع از وضعیت کشور به مردم شهرتان وعده های توخالی نداده است، راست می گویید حالا که سال آخر دولت روحانی آغاز شده است، وضعیت کشور همان قدر بد است که در سال 92 بد بود.شاید هم بیشتر.
از اینکه صادقانه عملکرد دولت مورد پسندتان را نقد کرده و وضعیت کشور را بعد از 3 سال مدیریت آقای روحانی بد میدانید، از شما متشکرم.
چرا قطار نخواهیم؟
در کمال تعجب نوشته اید که چرا باید مردم و اصحاب رسانه مرتبا از دولت محترم قطار بخواهند! قطاری که تکنولوژی آن منسوخ شده است! لازم است بدانید که همین قطار منسوخ شده مد نظرتان قریب به 80 سال است که به مردم سراسر کشور خدمات عرضه میکند؛ 80 سالی که مردم شهر و استان من در جاده های وحشتناک جان می سپرند.
در منطقه ای مانند آذربایجان غربی به عنوان یک منطقه کشاورزی، وجود قطار نه تنها برای حمل مسافر بلکه برای حمل و نقل باری میتوانست امپراطوری دلالی را تضعیف کند.
اصلا حق با شماست؛ آیا حق آذربایجان غربی در طلایی ترین نقطه جغرافیایی کشور این نیست که قطاری با تکنولوژی های روز به آذربایجان غربی بیاید؟ معتقدم که بی حالی مسئولین و دولت برای ارائه ابتدایی ترین امکانات به مردم آذربایجان غربی توجیه بهتری میخواهد.
بشقاب خالی از 203 هزار میلیارد تومان
به عنوان یکی از فعالین انتخاباتی ستاد آقای روحانی، درباره بی حالی مسئولین استان و سخنرانی های چند ثانیه ای آن ها در سفر اخیر اعتراف تلخی کرده اید؛ اینکه "بشقاب استان بعد از سه سال خالیست، اما نه آنقدر که نشود مردم را نیم ساعت جلوی آفتاب نگه نداشت"-راست میگویید بعد از حدود دو ساعت معطلی مردم در زیر آفتاب ورزشگاه تختی به دلیل تاخیر آقای رئیس جمهور جایی برای نشان دادن بشقاب خالی استان نبود، اما اگر این بشقاب آنقدر ها که میگویید خالی نیست؛ حالا برایم بگویید که خروجی سه سال مدیریت استان و یک سفر پر زرق و برق و اتوبوسی برای مردم استان من چه بود؟
اصلا برایم بگویید که چرا با وجود افزایش 100 درصدی بودجه کشور(از 104 هزار میلیارد به 203 هزار میلیارد) در سه سال اخیر، چرا باید بشقاب استان خالی باشد؟ این رکود مدیریتی چه پیامی جز شکست وعده های انتخاباتی دارد؟
خبرنگاری که خبرنگار نبود
از فضای باز سیاسی در آستانه سفر رئیس جمهور محترم سخن گفتید؛ اما نگفتید که تعداد قابل توجهی از رسانه های تاثیر گذار منتقد، اجازه پوشش مستقیم این سفر را نیافتند، در حالی که سایر رسانه های مورد اقبالتان با شرایط مشابه به راحتی در کنار رئیس جمهور پرسه میزدند. نگفتید، چرا همان مدیرکلی که تا کنون دو تندیس جشنواره مطبوعات را به یک خبرنگار منتقد داده بود، امروز وی را به عنوان خبرنگار به رسمیت نشناخت.
معتقدم در کنار همه اقدامات عاقلانه دولت آقای روحانی در پایان قریب به دوسال هیجانات غیر معمول سیاسی در دولت آقای احمدی نژاد، وضعیت کشور به دلیل اعتماد بیش از برجام و بی توجهی به توان داخلی آنطوری که مردم از روحانی میخواستند در کشور و استان تغییر نکرده است. رویاهای سال 92 در حال مرگ است...
*خبرنگار-مدیرسایت خبری تحلیلی میللت

کد: 1559629
گروه: سیاسی, مقالات, اخبار مهم, رسانه
TAGS : اورمیه, آذربایجان غربی, سفر رئیس جمهور, سفر روحانی

مطالب مرتبط :
به مناسبت سالگرد تسخیر فرهنگسرای رسانه آینانیوز- حامد عطائی؛ در گرماگرم آماده سازی یک پروپوزال برای مدیریت بخش فرهنگی باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری اورمیه، در نخستین روزهای روی کار آمدن احد ی...
اورمیه، سرزمین عاشیقها داریوش علیزاده*؛ موسیقی یکی از قدیمی ترین رشته های هنری است که قبل از پیدایش انسان در طبیعت وجود داشته و در واقع توسط ذهن پویای بشر تسخیر شده و امروزه...
عبرت های یک انتخاب قابل پیش بینی آینانیوز- حامد عطائی؛ در نخستین دقایق! شروع به کار شورای شهر پنجم، محمد حضرت پور برای سومین بار متوالی به عنوان شهردار اورمیه انتخاب شد.همچنانکه پیش ب...
هنر خوار شد، جادویی ارجمند! آینانیوز- حامد عطائی؛ امیرحسین مقصودلو(تتلو) را زیاد نمیشناسم. چه بلحاظ هنر موسیقیایی و چه عناصر زیبایی شناختی نسبتی با مولفه های جذابیت نسل سوم ندار...
بزن به خط قرمز! آینانیوز- حامد عطائی؛ مرحله دوم استندآپ ها به دلیل فشردگی رقابت و حالت مرگ و زندگی که برای شرکت کنندگان داشت اغلب به خط قرمزها نزدیک و گاها متوسل به ش...

امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above:

  

  جستجو در اخبار   

Copyright 2015 www.ainanews.com