1397/11/28 | |
  

 

 


  

[Atorpatdate] نظرات: 3 نمایش: 1449 تعداد امتیاز: 5   (Article Rating)

چرا احمدی نژاد راهی جز ورود به تحولات سال 96 ندارد؟چرا احمدی نژاد راهی جز ورود به تحولات سال 96 ندارد؟

در شرایطی که دکتر احمدی نژاد به عنوان تعیین کننده ترین مهره این دوقطبی ، سکوت سنگینی را در پیش گرفته است ، طرف مقابل با بهره گیری از ابزار رسانه ، یکه تازی سنگینی در راستای تخریب به نیت حذف رقیب آغاز کرده است

آینانیوز- حامد خلیلی؛ خرداد 84 را می توان پرحادثه ترین خردادماه انقلاب اسلامی نامید. خردادی که نام احمدی نژاد را یدک می کشد. اصلی ترین دوقطبی تاریخ سیاسی ایران در خرداد 84 پدید آمد و تا امروز ادامه دارد و نه تنها رنگ افول نگرفته بلکه تمام وقایع سیاسی سالهای اخیر ، حول محور همین دوقطبی قابل تعریف اند: " دو قطبی احمدی نژاد و مخالفان احمدی نژاد "
هرچند گروه ها و افراد مختلف سعی می کنند جریانات دیگری را به این دوقطبی اضافه کنند ، جریاناتی چون: پایداری ، اصولگرایان ، اصلاح طلبان ، کارگزاران و ... ولی همچنان می توان ادعا کرد که تنش های میان تمام این جریانات و گروه ها نمی تواند دو قطبی فوق الذکر را کم رنگ کند. چرا که هیچ جریان و نیروی دیگری غیر از دوقطبی " احمدی نژاد و مخالفان احمدی نژاد" در فضای سیاسی ایران ، اصالت ندارد . و تا کنون هیچ یک از این دوقطبی سازی ها نتوانسته باعث افول ، تغییر و یا جایگزینی دوقطبی احمدی نژاد و مخالفانش با دوقطبی دیگری شود.
این دوقطبی ، مادامی که یکی از قطب ها موفق به شکست کامل دیگری نشود ادامه خواهد داشت. در تحلیل چرایی انحطاط ناپذیری این دوقطبی می توان عوامل بسیاری را سهیم دانست ولی مهم ترین عوامل عبارتند از «کاریزمای دکتر محمود احمدی نژاد»، «اصالت نبرد تاریخی عدالت خواهی و سرمایه داری» و «نبرد بین انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی»
مدعای صریح و علنی جریان احمدی نژاد این است که مناسبات حاکم بر روابط بین المللی ظالمانه است و باید تغییر یابد . این جریان معتقد است سخنان امام راحل (ره) درباره به زیر کشیدن اربابان عالم، شعار تبلیغاتی نیست و قابلیت عملیاتی شدن دارد . و باید در راه " مدیریت مشترک جهانی " گام برداشت. این دیدگاه، انقلاب اسلامی را محدود و محصور در سالهای 42 تا 57 نمی داند و معتقد است انقلاب اسلامی ساری و جاری است و نباید قالبی به نام " جمهوری اسلامی " هویت " انقلاب اسلامی " را استحاله کند.
در آن سوی این دو قطبی ، معتقدند که شعار و آرمان "تغییر رژیم حاکم بر جهان " یک بی تدبیری محض است که ناراحتی "جامعه جهانی " و تنش با کدخدایان جهان را در پی دارد. این جریان را می توان تحت واژه " همزیستی مسالمت آمیز با حاکمان جهان" تعریف کرد.
هر کدام از دو جریان در سالهای اخیر پیروزی هایی کسب کرده اند : احمدی نژادی ها موفق شدند رئیس جمهوری در تراز 25 میلیونی راهی پاستور کنند و مخالفان احمدی نژاد موفق شدند با محاصره و به انزوا کشیدن احمدی نژاد ، موجبات حذف این جریان را از انتخابات 92 فراهم سازند. ولی قطعا هیچ یک از این پیروزی ها را نمی توان تعبیر به پیروزی نهایی کرد. چرا که هنوز هر دو قطب ،به قدرت قبل ، تعیین کننده و تاثیرگذار حضور دارند.
معتقدم این دوقطبی که زادگاهش در ایران بود ، در محدوده ایران منهدم و معدوم نخواهد شد. این دوقطبی اساسا حول محور شخص جریان ندارد بلکه یک دوقطبی گفتمان محور است.
دوقطبی " احمدی نژاد و مخالفانش " در سطح جهانی تحت عنوان دوقطبی : طرفداران مدیریت مشترک جهانی و طرفداران حفظ وضع موجود بروز پیدا کرده است. در یک سو ، ایالات متحده آمریکا ، رژیم منحوس صهیونیستی و هم پیمانان شان و در سوی دیگر ، جمهوری اسلامی ایران ، کشورهای عدالت خواه جهان و گروه های محور مقاومت.
در سطح بین المللی نیز هر یک از دو قطب ، موفق شدند پیروزی هایی به دست آوردند . جریان معتقد به مدیریت مشترک جهانی در جنگ های سرد 33 و 22 روزه و جنگ نرم به چالش کشیدن هولوکاست موفقیت های بزرگی کسب کرد و در آن سو جریان معتقد به حفظ نظامات موجود ، با حذف فیزیکی رهبران عدالتخواه در آمریکای لاتین و تخریب احمدی نژاد موفق به کسب پیروزی مهمی شد . ولی همچنان این نبرد ادامه دارد و همین دوقطبی تعیین کننده تمام اتفاقات جهان پیش رو خواهد بود.
بازگردیم به ایران ، محل تولد و موتور محرک دو قطبی مورد بحث .
در شرایطی که دکتر احمدی نژاد به عنوان تعیین کننده ترین مهره این دوقطبی ، سکوت سنگینی را در پیش گرفته است ، طرف مقابل با بهره گیری از ابزار رسانه ، یکه تازی سنگینی در راستای تخریب به نیت حذف رقیب آغاز کرده است. ولی حقیقت موجود این است که جریان انقلابی احمدی نژاد کماکان تعیین کننده ترین جریان موجود در صحنه سیاست ایران است.
قدر مسلم سال 96 آبستن اتفاقات عظیمی در سپهر سیاسی ایران خواهد بود. احمدی نژادی ها حرکت خود را از مراسم فوت والده دکتر احمدی نژاد در قم و تبریز ( دو قطب اصلی تمام خیزش های عدالتخواهی سده اخیرایران) آغاز کردند و جریان رقیب از فردای انتخابات خرداد 92 حرکت خود را آغاز کرده است.
به قول دکتر احمدی نژاد : خرداد 96 همه همدیگر را خواهیم دید!

کد: 1559722
گروه: سیاسی, انتخابات, مقالات, اخبار مهم
TAGS : انتخابات, احمدی نژاد, دو قطبی

مطالب مرتبط :
برگ برنده اصولگرایی در دوران انزوا «ریشه» یکی از مولفه های تاثیرگذار در تعریف و تبیین مفهوم «هویت» است. اگر جنبه های نژادپرستانه «هویت گرایی» را فاکتور بگیریم، ریشه داری هویتی از عواملی...
محمدی و پناهی کدام کشتی را سوراخ می کنند؟ آینانیوز- حامد عطائی؛ «بنده دعوای اصلاح طلب و اصولگرا را هم قبول ندارم؛ من این تقسیم بندی را غلط می دانم. نقطه ی مقابل اصولگرا، اصلاح طلب نیست؛ نقطه م...
عضو سابق پدافند غیرعامل شمال غرب: عدالت شهری یعنی اینکه توسعه در همه مناطق اتفاق بیفتد عضو ارشد سابق پدافند غیرعامل استانهای شمال غرب کشور که خود را برای حضور در یک رقابت سیاسی آماده می کند در دشستی صمیمی با تعدادی از خبرنگاران و اصحاب ر...
لیست شورای شهر آینده را چه کسی می بندد؟ آینانیوز- حامد عطائی؛ «جریان»؛ این نامی است که به غالب سیاسیون اورمیه بعد از انقلاب اطلاق می شود. گروهی که در رویدادهای سیاسی اعصار مختلف حضوری فعال د...
حیات و ممات یک شهردار آینانیوز- حامد عطائی؛ هنوز برای شروع بحث انتخابات آن هم از نوع شورای شهری زود است اما چه کسی کتمان می کند فضای امروز سیاسی آذربایجان غربی را که تحت تا...

امتیاز بندی

نظرات

# ارسال کننده: ناشناس ناشناس
   تاریخ ارسال:2016/06/28
جناب خلیلی شما در حدی نیستین که بیاین در مورد سیاست اظهار نظر کنین البته حق دارید چون در زمان احمدی نژاد به نون و آب رسیدین.طرفداران احمدی نژاد معدود افرادی کهنه فکری مثل شما هستن که وطن را به اسکناس فروختند در ضمن طبق کدام مطالعه و مستندات حرف میزنید؟شما که شغلتان چاپ هست بهتر است مشغول شغل خود باشین

# ارسال کننده: عباس کرمی
   تاریخ ارسال:2016/07/04
بنظر من احمدی نژاد همچین ریسکی نمی کنه که در سال 96 وارد میدان انتخابات بشه چون شکست بخوره که قطعا" هم می خوره اونموقع برای همیشه باید از عرصه سیاست خداحافظی کنه.

# ارسال کننده: سجاد حسيني
   تاریخ ارسال:2016/07/08
با توجه به پيش بيني قيمت پايين نفت در سالهاي آينده ، احمدي نژاد و نزديكان او هرگز پا به عرصه انتخابات نخواهند گذاشت چون با قيمت پايين نفت و علم به اينكه با جهان مشكلات عديده اي خواهند داشت هرگز زحمت اداره كشور با درآمد پايين نفت را به خود نخو اهند دادكما اينكه سابقه نشان ميدهد با نفت 140دلاري نيز نتوانستند كشور را اداره كنند و صندوق ذخيره ارزي را با موجودي منفي تحويل دولت فعلي دادند چه برسد به نفت 30دلار و يا حتي پايين تر!
ارسال نظر:

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above:

  

  جستجو در اخبار   

Copyright 2015 www.ainanews.com