1397/11/28 | |
  

 

 


  

[Atorpatdate] نظرات: 2 نمایش: 1280 تعداد امتیاز: 8   (Article Rating)

پیش به سوی انتخابات 96پیش به سوی انتخابات 96

کسانی که از آمدن احمدی نژاد حرف می زنند نور ستاره شان را از دوران طلایی حقوق های نجومی دارند

آینانیوز- عرب خدایی؛ برخی از دوستان صاحب نظر اخیرا بیاناتی در خصوص انتخابات سال 96 داشته اند که بیشتر به شبیه سازی خواسته های جناحی خودشان ناظر است تا تحلیل فضای پیش رو.
هر انتخاباتی در هر دوره ای اهمیت و جایگاه خود را دارد. انتخابات از آنجاکه تعیین سرنوشت مردم به دست خودشان است، ذاتا دارای اهمیت موثر در تاریخ و آینده کشور است. اینطور نیست که برخی محافل با حساس نشان دادن برهه زمانی خاص و به نیت عبور از جریان حاکم دولتی بخواهند اهمیت انتخابات را یادآوری نمایند.
واما 96. قبل از طرح انتخابات ریاست جمهوری نگاهی به انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا و انتخابات مستقل شهرداران می تواند کمک شایانی به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری بنماید.
کشور ایران از معدود کشورهای جهان است که آثار مدنیت و انتخابات در آن دارای ریشه فرهنگی است و شاهد مثال انتخابات انجمن های ایالتی قبل از آغاز دهه 1300 شمسی و بعد از آن در کشور است. لذا مردم ایران قبل از ملل دیگر به بحث انتخابات ورود پیدا کرده و قاعده بازی را به خوبی می شناسند. از این رهگذر انتخابات مستمر در بعد از انقلاب و وجود بیش از 250 حزب و دهها تشکل در روند انتخابات مردم روشها و تجربیات گرانقدری را برای کشور گشوده است.
بالاتر از این سخن سیره بنیانگذار جمهوری اسلامی امام راحل و رهبر معظم انقلاب در حال حاضر جایگاه و اهمیت رای مردم را نه تنها نهادینه کره بلکه فرصت هرنوع تهدیدی را از دشمنان داخلی و خارجی گرفته است.
مطلبی که اختصارا عرض می شود ناظر به این است انتخابات امری است که توسط انتخاب کننده با عرض و طول و عمق تاریخ انتخابات در کشور صورت می گیرد و در هربار که انتخابات صورت می گیرد درصدی از تاثیر محافل آشکار و پنهان تیم مدار و رادیکال کاسته می شود هرچند از بین رفتن این تاثیر سالیان درازی طول خواهد کشید ولی کم اثر شدن آن حتمی خواهد بود.
انتخابات شوراهای شهر و روستا نماد مردم سالاری دینی در مدیریت شهری و روستایی بوده که بعد از چند دوره اقدام اینک بعد از آسیب شناسی وارد فاز جدید خود گردیده است انتزاع انتخابات شهردار از متن وظایف شوراها فرصت مغتنمی برای احیاء نوع جدیدی از حقوق شهروندی در کشور است که شور و هیجان انتخابات را در صورت برگزاری صدچندان خواهد کرد.
کاسته شدن اقبال مردم از انتخابات ریش سفیدان و رویکرد به انتخاب جوانان در شوراهای شهر و روستا بیش از 60 درصد در کشور نهادینه شده و مردم به آرامی انتخاب خود را به سمت افراد کارآمد و تفکرات کاربردی با پیشینه روشن و بدون وابستگی به محافل قدرت سوق داده اند. در چنین شرایطی و با توجه به هجمه عظیم بر علیه دولت فعلی میتواند تصویری نسبتا شفاف از انتخابات 96 بر روی بوم نقاشی کرد.
مخالفان دولت نه بر نتیجه برجام ونه دوران پسابرجام که عمدتا فرصتهای بناحقی که در دولت نهم و دهم از بیت المال به روی عده ای گشوده شد و اینک از دستشان دررفته است دست به کمر و طلبکارانه مانع پایش عملکرد دولت فعلی هستند و طرح نام احمدی نژاد برای ورود به انتخابات 96 نه از روی اختیار و نه از روی اجبار بلکه از روی طمع به منابع مادی ملتی است که هزاران شهید برای عزت و سربلندی آن خون داده اند.
هرچند تلاش عده ای برای وصل ستاره دنباله دار حقوق های نجومی که از همان دوران طلایی احمدی نژاد آغاز و در این دوره افول کرد، نقش برآب شد بازهم در بعد تازه تا آغاز انتخابات 96 ستاره هایی روشن و خاموش خواهند شد که نورشان را از همان دوران طلایی گرفته بودند.

کد: 1559799
گروه: سیاسی, انتخابات, مقالات, اخبار مهم
TAGS : انتخابات, احمدی نژاد, فیش های نجومی

مطالب مرتبط :
برگ برنده اصولگرایی در دوران انزوا «ریشه» یکی از مولفه های تاثیرگذار در تعریف و تبیین مفهوم «هویت» است. اگر جنبه های نژادپرستانه «هویت گرایی» را فاکتور بگیریم، ریشه داری هویتی از عواملی...
محمدی و پناهی کدام کشتی را سوراخ می کنند؟ آینانیوز- حامد عطائی؛ «بنده دعوای اصلاح طلب و اصولگرا را هم قبول ندارم؛ من این تقسیم بندی را غلط می دانم. نقطه ی مقابل اصولگرا، اصلاح طلب نیست؛ نقطه م...
عضو سابق پدافند غیرعامل شمال غرب: عدالت شهری یعنی اینکه توسعه در همه مناطق اتفاق بیفتد عضو ارشد سابق پدافند غیرعامل استانهای شمال غرب کشور که خود را برای حضور در یک رقابت سیاسی آماده می کند در دشستی صمیمی با تعدادی از خبرنگاران و اصحاب ر...
لیست شورای شهر آینده را چه کسی می بندد؟ آینانیوز- حامد عطائی؛ «جریان»؛ این نامی است که به غالب سیاسیون اورمیه بعد از انقلاب اطلاق می شود. گروهی که در رویدادهای سیاسی اعصار مختلف حضوری فعال د...
حیات و ممات یک شهردار آینانیوز- حامد عطائی؛ هنوز برای شروع بحث انتخابات آن هم از نوع شورای شهری زود است اما چه کسی کتمان می کند فضای امروز سیاسی آذربایجان غربی را که تحت تا...

امتیاز بندی

نظرات

# ارسال کننده: طلوع نور
   تاریخ ارسال:2016/07/04
با سلام،
تحلیلی که در رابطه با انتخابات ریاست جمهوری پیش رو ارایه شده،فارغ از هرگونه تعصب جناحی،تحلیلی بسیار ضعیفی می باشد،که محدود کردن هدف مشارکت در انتخابات صرفا به فیشهای عده ای خاص،نوعا بی مورد است،زیرا همان افراد و مدیرانی که حقوقها و پاداشهای آنچنانی دریافت کرده اند،در دولت سه ساله آقای روحانی دریافت کرده اند و ربطی به دولتهای قبل ندارد،و اگر نبود افشاگریها،حالا حالا هم از مواهب دولت تدبیر و امید بهره مند بودند،از طرفی خود به تقسیم پستها ی مختلف در خود استان آذربایجان غربی دقت کنید که چگونه این افراد اصلاح طلب،به خاطر پست به جان هم افتاد ه اند

# ارسال کننده: طلوع نور
   تاریخ ارسال:2016/07/09
با سلام،
جناب آقای عطایی عزبز،
در ارتباط با این موضوع مطلبی را ارسال کردم اما ظاهرا خوشایند نبوده که درج نکردید
ارسال نظر:

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above:

  

  جستجو در اخبار   

Copyright 2015 www.ainanews.com