1397/11/28 | |
  

 

 


  

[Atorpatdate] نظرات: 0 نمایش: 899 تعداد امتیاز: 3   (Article Rating)

به بهانه روز ادبیات کودک و نوجوانبه بهانه روز ادبیات کودک و نوجوان

کدام نویسنده ،درنوشته های خود،دغدغه پرورشی و تربیتی کودک و نوجوان تراز جمهوری اسلامی را دارد؟

آینانیوز- امیر ایرانی آرا؛ 18تیرماه روز درگذشت مهدی آذریزدی به عنوان روز ادبیات کودکان و نوجوانان در تقویم رسمی کشورگنجانده شده است .
آذریزدی ۱۸ تیرماه سال ۸۸ در ۸۸ سالگی در بیمارستان آتیه‌ تهران درگذشت و ۲۱ تیرماه پس از تشییع از مسجد حظیره در حسینیه‌ خرمشاه یزد در نزدیکی محل زندگی‌اش به خاک سپرده شد.
«قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب»، «قصه‌های تازه از کتاب‌های کهن»، «گربه‌ ناقلا»، «گربه‌ تنبل»، «مثنوی» (برای بچه‌ها)، «مجموعه‌ قصه‌های ساده» و تصحیح «مثنوی» مولوی (برای بزرگسالان) از جمله آثار این نویسنده کودک و نوجوان است.
زنده‌یاد آذریزدی که او را پرتیراژترین نویسنده‌ تاریخ ادبیات کودک و نوجوان ایران می‌دانند، در مجموع، بیش از ۲۰ عنوان کتاب برای بچه‌ها نوشته است.
آذریزدی همان نویسنده ای است که مقام معظم رهبری،درموردایشان فرمودند؛بنده بخشی از تربیت فرزندانم را مدیون نوشته های ایشان هستم.
موضوع مهم دربرهه کنونی فراموشی ادبیات کودک ونوجوان و پرداختن به نیازهای تربیتی و پرورشی نسلهای آینده است،که در غلغله فیشهای نجومی،ماجرای کوی دانشگاه،عیدفطر،آتش سوزی پتروشیمی،دعوای زرگری باندهای سیاسی و هجمه اخبارو مشغله های روزمره مسئولین فرهنگی و غیر فرهنگی کشور،به فراموشی سپرده شد!
شایدنقطه آغاز ول انگاری فرهنگیِ مورد اشاره رهبرمعظم انقلاب،از همین عرصه شروع و به وضعیت کنونی جامعه ایرانی،اسلامی انجامیده است!
کدام نوشته،ازکدام نویسنده کودک ونوجوان ،قابلیت رقابت با نوشته های استادآذریزدی را داراست؟
کدام نویسنده ،درنوشته های خود،دغدغه پرورشی و تربیتی کودک و نوجوان تراز جمهوری اسلامی را دارد؟
کدام نهاد فرهنگی،درجهت حمایت از نویسنده و فعال عرصه کودک و نوجوان، برنامه مدون و قابل اجرا و یا حتی دغدغه این برنامه ریزی را دارند؟
یا اینکه این دغدغه را دارند و از حجب و حیاست که مطرح نمیکنند؟
فراگیری فعالیتهای فرهنگی در بخش کودک و نوجوان مستلزم همکاری نهادهای درگیرو خانواده های محترم بوده و این جز با فرهنگسازی و دغدغه مند کردن مردم، میسور نخواهد بود.
خداوندتمام درگذشتگانِ بی ادعای فرهنگِ مهجورِاین مرزو بوم را رحمت فرماید.

کد: 1559868
گروه: مقالات, اخبار مهم, فرهنگی
TAGS : کودکان و نوجوانان, مهدی آذریزدی, ادبیات

مطالب مرتبط :
کانون آذربایجان غربی به دنبال تغییرات مثبت با محوریت پژوهش نمونه‌ای از طرح‌های اقدام پژوهی کانون آذربایجان‌غربی در یک نشست تخصصی بررسی و تحلیل شد.به گزارش آینانیوز به نقل از وابط‌عمومی اداره کل کانون پرورش فکر...
انديشه نوجوانان با« تراوش قلم» ماندگار مي‌شود كانون آذربايجان‌غربي در ويژه‌برنامه‌اي با عنوان تراوش قلم، روز قلم و روز ادبيات كودك و نوجوان را به همراه اهل قلم و انديشه جشن گرفت.به گزارش آینانیوز ...
كودكان كتاب‌ها را مي‌شنوند كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان استان 30كتاب ازانشارات كانون را به قصه‌هاي صوتي تبديل مي‌كند.به گزارش آینانیوز به نقل از روابط عمومي اداره‌كل كانون...
نکاتی کمتر شنیده شده از فریدون سیدمصطفوی فریدون سیدمصطفوی روز گذشته در یک مراسمی که برای مدیرانی در این سطح تاکنون کمتر سابقه داشته به سمت مدیرکلی آموزش و پرورش آذربایجان غربی منصوب شد.به گزا...

امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above:

  

  جستجو در اخبار   

Copyright 2015 www.ainanews.com