1397/11/28 | |
  

 

 


  

[Atorpatdate] نظرات: 0 نمایش: 1362 تعداد امتیاز: 2   (Article Rating)

بهادری: از دستگاههای اجرایی انتقاد می کنیم ولی از نمایندگان نهبهادری: از دستگاههای اجرایی انتقاد می کنیم ولی از نمایندگان نه

راه انسجام بین نمایندگان و مسئولین ایجاد چشم انداز مشترک است

هادی بهادری نماینده مردم اورمیه در مجلس شورای اسلامی اولین نشست خبری خود با خبرنگاران رسانه های گروهی را تحت عنوان ارائه گزارش عملکرد «سه ماهه» مسئولیت نمایندگی اش برگزار کرد.
به گزارش آینانیوز، نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در ابتدای این جلسه به صورت فهرست وار در چند بند تشریح کرد و نتیجه پیگیری هایی را که در مجلس و حوزه انتخابیه ای انجام داده بود شرح داد.
او دلیل عضویتش در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی را عقب افتاده بودن آذربایجان غربی در مسائل زیربنایی دانست و اینکه از بین 28 داوطلب عضویت در این کمیسیون 23 نفر از جمله او انتخاب شده اند و توانسته نیابت رئیسه این کمیسیون را در بدو عضویت به دست آورد.
بهادری در خصوص ریاست مجمع نمایندگان استان نیز این انتخاب را طی «فرآیندی» دانست که نهایتا «قرعه» فال به نام او افتاده است. ضمن اینکه این مسئولیت را مسئولیت سختی عنوان کرد.
نماینده اورمیه منطقه ویژه اقتصادی شدن این شهر را یک ضرورت دانست که پیشتر از دستور کار مجلس رد و اخیرا مجددا فوریت آن تصویب شده است. این لایحه هم اکنون در کمیسیون اقتصادی مجلس در حال بررسی است و به گفته بهادری احتمالا با ایراد تغییراتی از جمله تغییر متولی و محل این منطقه در دستور کار مجلس قرار گیرد.
بهادری گفت که در مجلس ایجاد فراکسیون دریاچه اورمیه و تالابهای ایران را پیگیر است و با وجودیکه این فراکسیون در مجلس نهم هم بود ولی چون وجود فراکسیون ها تنها در همان دوره مجلس اعتبار دارند نیاز بود تا مجددا این فراکسیون تشکیل شود.
این نماینده مجلس در مورد دفتر ارتباطات مردمی خود نیز گفت که 3 اتاق فکر در زمینه های اقتصادی، زیربنایی و فرهنگی اجتماعی وجود دارد که نتایج تصمیمات آنها به وی انتقال داده می شود تا مورد پیگیری قرار گیرد. ضمن اینکه تا امروز 833 نامه به این دفتر رسیده و 159 نامه به مراکز مختلف در طول سه ماه نمایندگی صادر شده است.
به گفته بهادری با پیشنهاد وزیر راه و شهرسازی و طی نامه ای خطاب به مقام معظم رهبری برای اتمام 5 مسیر خط آهن در کشور نوشته و تقدیم و درخواست شده تا از محل صندوق توسعه ملی مبلغ دو میلیارد دلار برای اتمام این پروژه ها برداشت شود که در صورت موافقت معظم له این اعتبار می تواند به اتمام راه آهن اورمیه کمک کند.
او از بروز مشکلی در سپردن پیمانکاری قطعه سوم آزادراه تبریز به اورمیه نیز گفت و ابراز امیدواری کرد با سفر روز سه شنبه آینده وزیر راه و شهرسازی به استان این مشکل برطرف شده و عملیات این قطعه ها به زودی آغاز شود.
نماینده اورمیه گفت که اورمیه از کمبود کشتارگاه صنعتی رنج می برد و عملیات اجرایی یک واحد کشتارگاهی از سال 86 آغاز شده و هنوز به اتمام نرسیده است. این کشتارگاه دو مشکل سند زمین و وام بانکی دارد.
بهادری معتقد است آذربایجان غربی از لحاظ شاخص های سلامت بسیار عقب افتاده است. گفت: بیمارستان 460 تختخوابی اورمیه بزرگترین مطالبه ماست و در سفر پیش روی وزیر بهداشت در نظر داریم ادامه عملیات احداث این بیمارستان از سر گرفته شود. همچنین اورژانس بیمارستان امام خمینی در وضعیت فاجعه باری است و باید این وضعیت سروسامان یابد.
او گفت در جریان سفر دکتر سیف رئیس کل بانک مرکزی به اورمیه مشکل اعتباری چندین واحد صنعتی را حل کنیم.
این نماینده مجلس در مورد جنجالی که اخیرا در جریان حضور او در بین برخی بازاریان اورمیه و ابراز همدردی با آنها متعاقب طرح جمع آوری دستفروشان و سدمعابر در این شهر به راه افتاده نیست توضیح داد و گفت: قصد ما حمایت از قانون شکنان نبود فقط گلایه ای که داشتیم در مورد نحوه رفتار برخی مامورین بود که در مورد بازاریان قدیمی روا داشته بودند.
رئیس مجمع نمایندگان استان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا با وجود گذشت سه ماه از شروع کار مجلس دهم برخی نمایندگان و طرفدارانشان همچنان در حال و هوای رقابت انتخاباتی اند و بداخلاقی های سیاسی بویژه در فضای مجازی و رسانه ای تمام نمی شود اظهار کرد: هیچ اختلافی بین نه تنها نمایندگان بلکه مسئولین اجرایی و شورای اداری استان نیز وجود ندارد. من از طرفدارها و خبرنگارها و پیش از همه از ستاد خودم خواهش می کنم به هیچ وجه در جهت تخریب نمایندگان عمل نکنند و هرجا دیدند یکی از منتسبین به بنده در تخریب آقایان حضرت پور و قاضیپور کاری کردند یا مطلبی منتشر کردند به بنده اطلاع دهید تا برخورد کنم.
بهادری اضافه کرد: با وجود این بحث مدیران اجرایی فرق دارد. بنده به عنوان نماینده مردم حق دارم نقد کنم ولی علیه دیگر نمایندگان نه. ما به صورت تاریخی مشکل داریم و هرگز نتوانسته ایم به تعامل و انسجام برسیم. راه حل ایجاد انسجام ایجاد چشم انداز مشترک است.
خبرنگاری از بهادری پرسید« مشکل شما با آقای حضرت پور شهردار اورمیه چیست؟» که پاسخ داد: بنده با آقای حضرت پور کوچکترین مشکلی ندارم. نه از ایشان بدی دیده ام و نه ایشان از من بدی دیده اند. اما در نظام مدیریت شهری اختلاف نظر داریم اگر غیر از این بود اشکال داشت. از نقد نباید فرار کنیم.
او افزود: مجموعه رسانه ای آقای حضرت پور در مقابل نقدهایی که می شود بلافاصله واکنش نشان می دهند. طبیعی است هرکسی کار کند پشتش حرف زیاد است. این را اختلاف تلقی نکنید. خواهش می کنم به این مسائل دامن نزنید.
نماینده اورمیه گفت: حضرت پور فعالترین شهردار بعد از انقلاب است ولی در جاهایی از عملکردش اشکالاتی هست و وقتی ما این اشکالات را می گیریم به منزله این نیست که با ایشان مشکل داریم.
بهادری در واکنش به توهین نشریه طرح نو به مردم آذربایجان نیز یادآور شد: توهین نشانه ضعف است. فرهنگ آذربایجان و تاریخ و تمدن ما به قدری قدرتمند است که این مسائل گوشه ای از اقتدار آن را کم نخواهد کرد.
این نماینده مجلس دهم گفت: اینکه گفته ام کار شهرداری تنها پل سازی نیست به معنی زیر سوال بردن اقدامات شهردار اورمیه نیست بلکه منظورم این بوده که در دیگر حوزه ها هم مثل پل سازی بایستی فعال بود.
سرلیست فهرست اصلاح طلبان انتخابات دهم مجلس خاطرنشان کرد: بنده در انتخابات شورای شهر اورمیه جزو لیست آبادگران بودم و در جلساتشان حضور داشته و میثاق نامه شان را هم امضا کرده ام ولی در لیست انتخاباتی آبادگران یا همان آقای حضرت پور حضور نداشتم و این مساله را تکذیب می کنم. یکی از رسانه ها اصرار داشت که من در این لیست قرار دارم وبعد از کلی توضیح که اینگونه نیست روی مطلب خلافشان اصرار کردند تا نهایتا منجر به طرح شکایت از آنها شد. الان هم اگر آن مطلب را از خروجی رسانه شان بردارند از شکایت مان صرف نظر می کنیم.
خبرنگاری از بهادری در خصوص صحت و سقم مساله جمع آوری امضا توسط یکی از نمایندگان مجلس برای حمایت از استانداری محمد حضرت پور پرسید که او گفت: چنین نامه ای را ندیده و پیش او نیاورده اند.
کد: 1560167
گروه: سیاسی, مقالات, اخبار مهم
TAGS : نماینده اورمیه, مجلس شورای اسلامی, سیدهادی بهادری

مطالب مرتبط :
ماجرای هدیه نصرالله به روح الله هیات پارلمانی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی هفته گذشته سفرهای حساس و مهمی به کشورهای بحران زده سوریه و لبنان داشت و با مقامات عالی...
حضرت پور در اولین روز کاری مجلس دهم به رئیس جمهور نامه نوشت اولین نامه از یک نماینده مجلس دهم به رییس جمهور ارسال شد.به گزارش عصر ایران در آستانه سفر دکتر حسن روحانی به آذربایجان غربی، روح الله حضرت پور، نمایند...
هادی بهادری ضرب و شتم روزنامه نگار اورمیه ای را محکوم کرد سیدهادی بهادری نامزد راه یافته به دور دوم انتخابات اورمیه در تماس تلفنی با خبرنگار مضروب حامد عطائی، ضمن محکوم کردن ضرب و شتم وی، خواستار پیگیری این ح...
سفر دسته جمعی مسئولین دولتی به مشهد که داد نماینده را درآورد یکی از مدیران غیربومی استان در اقدامی عجیب تعدادی از مدیران دستگاههای اجرایی(حدودا 20 نفر) را به بهانه تور... با خود به مشهد مقدس برده که این اقدام صد...
قاضی پور در نطق میان دستور:چرا بعضی از مدیران شرکت های شبه دولتی بالای 100 برابر حداقلی حقوق می گیرند؟ عضو کمیسیون صنایع مجلس خطاب به هیأت دولت گفت: نسبت به رسیدگی به اوضاع مردم مظلوم و فقیر یمن در مقابل رژیم متجاوز سعودی اقدام کنید و از هیچ کمکی در این...

امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above:

  

  جستجو در اخبار   

Copyright 2015 www.ainanews.com