ممبر کانال تلگرام
ارسال پیامک
1395/11/02 | |
  

 

 


دانلود نوحه ترکی ویژه محرم

اتاق شیشه ای سیاست

 

  

[Atorpatdate] نظرات: 0 نمایش: 520 تعداد امتیاز: 2   (Article Rating)

مراسم افتتاحیه طرح استعدادیابی قاریان نوجوان قرآن کریم آذربایجان غربی برگزار شدمراسم افتتاحیه طرح استعدادیابی قاریان نوجوان قرآن کریم آذربایجان غربی برگزار شد

سبک زندگی قرآنی از ویژگیهای این طرح عنوان شده است

طرح استعداد یابی قاریان نوجوان قرآن کریم آذربایجان غربی با حضور مسئولین و خانواده قرآن آموزان طی مراسمی در محل سالن استانداری آذربایجان غربی افتتاح شد.
به گزارش آینانیوز به نقل از روابط عمومی دارالحافظین، حجت الاسلام و المسلمین محمد داداش زاده مدیر کل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی در این مراسم با اشاره به این نکته که یکی از نکات مثبت این طرح علاوه بر آموزش سرفصل های مختلف قرائت قرآن کریم ، آموزش سبک زندگی قرآنی به قرآن آموزان است، خطاب به اولیاء گفت: فرزندان شما تحت عنوان استعداد های قرآنی در این طرح شرکت خواهند کرد و با یادگیری سبک زندگی قرآنی علاوه بر تاثیر گزاری بر خود و خانواده خود، به عنوان الگو برای دیگر نوجوانان شناخته خواهند شد.
داداش زاده در ادامه گفت: مشکلاتی که در عالم است به زودی زود در ذهن افراد مختلف با شکل و لعاب مختلف خواهد نشست و تنها انسان هایی می توانند از این عرصه نجاب یابند که دل خود را با قرآن نورانی کردند. نوجوانان عزیز ان شاءالله در این طرح خود نورانی شده و جامعه را با رفتار خود نورانی تر می کنند.
راه نجات بشر از مشکلات قرآن کریم است.
حسین بهبودی مدیر کل امور استانهای سازمان دارالقرآن کریم کشور خطاب به خانواده های حاضر در مراسم گفت: قدر فرزندان خود را بدانید. همین که دراین دنیا با این همه هجمه های فرهنگی، قرآنی شدند با قرآن مأنوس شدند و توانستند به عنوان نخبه های قرآنی انتخاب شوند جای شکر دارد. فرزندان شما هم قدر پدر مادرتان را بدانید. مسلما برکت نان حلال پدرتان، زحمات خالصانه مادرتان و تربیت دینی ایشان باعث شده است که شما امروز به عنوان یک فرد قرآنی در جامعه شناخته شوید.
وی با اشاره به آیه «إنّا نحنُ نَزّلنا الذِّکرَ و انّا له لَحافِظون» (حجر / 9) گفت: منظور خداوند متعال از ذکر لغات قرآن کریم نیست . برای مثال همین الان دل های شما قرآنیست و با نور قرآن در آمیخته شده است پس خداوند شما ها را حفظ خواهد کرد. مطئمن باشید راه نجات بشر از مشکلات مختلف قرآن کریم است.
ضررورت بازگشت به سبک زندگی قرآنی امروزه بیشتر حس می شود
استاد سید محمد میر قلنج از اساتید برجسته مفاهیم و خادم ملی قرآن کریم خطاب به نوجوانان گفت: شما یک راهی را شروع کرده اید که افقی روشن از نظر قرآن نوید می دهد. خوشا به سعادت شما که در این سن با قرآن مأنوس شده اید.
این استاد قرآن کریم در ادامه گفت: قرائت قرآن کریم، حفظ قرآن کریم، قاری بودن ،حافظ بودن یا حتی تدریس قرآن فقط برای کسب رتبه های برتر مسابقات و عناوین بین المللی نیست اینها هیچ کدام هدف نهایی نیستند بلکه معبری هستند برای رسید به هدف تعالی و آن تربیت قرآنی و قرآنی شدن انسان است.
استاد میر قلنج در ادامه اظهار نمود: الحمد الله در این طرح بر تربیت قرآنی و سبک زندگی قرآنی اهمیت داده شده است و در کنار دیگر آموزه های قرآنی ، جزو سر فصل ها می باشد. شما دارای استعداد قرائت قرآن کریم هستید و ان شاءالله به تدریج با سبک زندگی قرآنی هم آشنا می شوید.
رویکرد سبک زندگی قرآنی از ویژگی های این طرح می باشد.
اسماعیل خیری مسئول دارالقرآن کریم آذربایجان غربی گفت: طرح استعداد یابی قاریان نوجوان قرآن کریم در سالهای گذشته با عنوان نغمه های آسمانی و به صورت متمرکز برگزار می شد و پس از دریافت نتایج درخشان آن ، سازمان دارالقرآن کریم کشور امسال این طرح را در سطح کشور و در تمامی استانها در نظر گرفته است.
وی افزود: مانیز در استان با همکاری موسسه دارالحافظین قرآن کریم استان همانند دیگر نقاط کشور این طرح را ویژه نوجوانان 13 تا 15 ساله پسر با هدف تربیت نیروی متخصص قرآنی اجرا خواهیم نمود.
مسئول دارالقرآن کریم استان با اشاره به سر فصل های آموزشی این دوره گفت: رویکرد سبک زندگی قرآنی از ویژگی های شاخص این طرح و جزو سرفصل های آموزشی می باشد. تجوید، وقف و ابتدا ، ترجمه و مفاهیم، صوت و لحن دیگر سر فصل های آموزشی طرح هستند که جمعا 250 ساعت آموزشی خواهد بود.
انتخاب 50 نفر مستعد قرآنی از بین 250 نفر اولیه طی آزمون ورودی
مهدی کاتب مدیر عامل موسسه دارالحافظین قرآن کریم آذربایجان غربی به عنوان مجری این طرح گفت: در مهرماه امسال طی آزمون ورودی که در سه مرحله صورت پذیرفت 50 نفر مستعد قرآنی از بین 250 نوجوان که از منابع مختلف لیست آنها تهیه شده بود انتخاب شده و جهت شرکت در دوره های آموزشی طرح پرورش استعداد های نوجوان در رشته قرائت با رویکرد سبک زندگی قرآنی پذیرش شدند.
کاتب افزود: کلاس های آموزشی این طرح که شامل پنج سر فصل و250 ساعت می باشد در طول 16 هفته و در روزهای پنج شنبه و جمعه هر هفته از اوایل آذرماه برگزار خواهد شد

کد: 1561348
گروه: اخبار مهم, فرهنگی
TAGS : تبلیغات اسلامی, آذربایجان غربی, قرآن, دارالحافظین, طرح استعدادیابی

مطالب مرتبط :
محراب آقاپور: در زندگی روزمره هم پیگیر مشکلات مردم ام آینانیوز- حامد عطائی؛ صداوسیما طی دوسه سال اخیر دچار تحول شده. رئیس سازمان تغییر کرد و بلافاصله بعد از انتصابش دست گذاشت روی یک سری بنیانهای به ظاهر ل...
بیش از 282 میلیون مترمربع مساحت موقوفات آذربایجان غربی است از روز یکشنبه هفتم آذرماه، دهه وقف در کشورمان آغاز می شود و بر این اساس مدیران کل اوقاف و امور خیریه سراسر کشور قطعا برنامه هایی از جمله دیدار و گفتگو...
هیات انجمن های ورزشی با قدرت وبدون توجه به حاشیه ها به کار خود ادامه می دهد هیات انجمن های ورزشی شامل ۱۵کمیته و بیش از چهل رشته ورزشی می باشد. اداره چنین هیاتی که هر کدام از رشته های زیر مجموعه آن به اندازه یک هیات ورزشی مستقل...
گزارش مشروح تور اورمیه گردی خبرنگاران جمعی از خبرنگاران و مدیران رسانه ای آذربایجان غربی درجریان یک تور خبری اورمیه گردی که توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ترتیب داد...
نامه یک کنشگر اجتماعی در حوزه زنان به معاون زنان و خانواده رئیس جمهور خانم مولاوری معاون محترم رئیس جمهور در امور بانوان سلام و درود خدمت سرکار خانم و تمامی انسانهای آزاده و نیک اندیش جهان تا توانی رفع غم از چهره غمنا...

امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above:

  

  جستجو در اخبار   

Copyright 2015 www.ainanews.com