1397/11/28 | |
  

 

 


  

[Atorpatdate] نظرات: 0 نمایش: 1565 تعداد امتیاز: 14   (Article Rating)

رسانه های وهابی وحدت شیعه و سنی را نشانه رفته اندرسانه های وهابی وحدت شیعه و سنی را نشانه رفته اند

مشروح سخنان حامد عطائی، روزنامه نگار و فعال رسانه ای در دانشکده فنی قاضی طباطبایی اورمیه به مناسبت هفته وحدت

به دعوت ریاست دانشکده فنی قاضی طباطبایی اورمیه و به مناسبت هفته وحدت، حامد عطائی، روزنامه نگار و مدیرمسئول سایت آینانیوز با محوریت این هفته به تبیین نقش رسانه های وابسته به فرقه بوهابیت در تفرقه افکنی میان مسلمانان شیعه و سنی پرداخت.
به گزارش آینانیوز، وی در ابتدای صحبتهایش از وضعیت نرم افزارهای پیام رسان و میزان نفوذ و کاربران آنها ارائه و گفت که بار اصلی اطلاع رسانی و جهت دهی به افکار عمومی در دنیای امروز برعهده رسانه های مجازی و شبکه های اجتماعی است و طولی نخواهد کشید که به تعبیر الوین تافلر یکی از نظریه پردازان آخرالزمانی، دستگاههای ارتباطی به قدرت بلامنازع در مناسبات بشری تبدیل شوند.
عطائی با اشاره به شکل گیری و اهداف فرقه وهابیت بویژه در حوزه ایجاد گسست و تفرقه میان پیروان واقعی اسلام ناب محمدی(ص) به اقدامات این فرقه در تخریب مبانی باورهای دینی مسلمانان اهل سنت و تشیع پرداخت و این جریان دست پرورده استعمار و دول غربی را دشمن شماره یک اسلام دانست.
این روزنامه نگار در ادامه به شکل گیری گروههای جهادی و بنیادگرایی اسلامی در خاورمیانه، شمال افریقا، شرق و جنوب شرق آسیا و منطقه قفقاز اشاره کرد و منابع سرشار نفتی و حمایت های دول غربی بویژه سرویس های اطلاعاتی آمریکا و انگلیس را عامل گسترش فزاینده نفوذ این تفکر تروریسی و تکفیری دانست.
عطائی به پژوهشی که توسط یکی از متفکران بزرگ جهان عرب و از اعضای سابق گروههای جهادی تکفیری در مورد رسانه های وابسته به جریان تکفیری انجام داده گریزی زد و بودجه سالانه رسانه های هفت گانه منتسب به داعش و وزارت اطلاع رسانی و امور رسانه دولت به اصطلاح اسلامی عراق و شام را 3 میلیارد دلار ذکر کرد که عمده این بودجه ها صرف ایجاد زیرساخت های ارتباطی و گسترش شبکه های اطلاع رسانی می شود.
وی اظهار داشت: ترویج خشونت و ترور و تبلیغ برداشت خاص جریان های سلفی از اسلام در کنار آموزه های نظامی و اصول و مبانی اطلاع رسانی از اهداف و برنامه های شبکه های رسانه ای داعش است که به صورت مستقیم از طریق کارتل های نفتی عربستان سعودی، قطر، امارات و برخی دیگر از کشورهای عربی حمایت مالی می شوند.
بهره گیری از ثروت های بادآورده ذخایر ارزی و طلای بانکهای مناطق تصرف شده توسط داعش که بنابرقولی 450 میلیون دلار و 250 کیلوگرم تنها از بانک موصل توسط این تروریستها به غارت رفته از دیگر منابع مالی برنامه های رسانه ای این گروه تکفیری تروریستی است که این روزنامه نگار از آنها نام برد.
مدیرمسئول آینانیوز در ادامه افزود: 90 هزار صفحه در شبکه های اجتماعی توئیتر و فیسبوک و تولید نشریاتی به 12 زنده دنیا تنها بخشی از قدرتنمایی رسانه ای گروه تروریستی داعش است که زیر نظر محمد العدنانی وزیر رسانه و اطلاع رسانی ابوبکر بغدادی فعالیت می کنند.
عطائی، مهمترین دستور کار شبکه های رسانه ای و اجتماعی داعش را بازاریابی اندیشه های داعش در جهان، تبلیغ خلافت اسلامی ادعایی، حمله به اجتماعات مردمی کشورهای امریکا و اروپایی عنوان کرد.
به گفته این فعال رسانه ای، وهابیون برای تربیت نیروهای عملیات روانی خود مراکزی را تاسیس کرده اند که در هر دوره 2 هزارنفر فارغ التحصیل مجهز به فناوری ارتباطی روز دنیا، آموزه های شریعت و توان نظامی تربیت می کند.
او گفت: در کمال تاسف تجهیزات فوق مدرن رسانه ای این حکومت نامشروع خودخوانده به استناد مدارک بسیار از مرزهای کشور ترکیه وارد عراق و سوریه می شود و دراختیار قتل و کشتار وحشیانه گروههای سلفی قرار می گیرد.
این روزنامه نگار همچنین در بخشی از سخنانش نسبت به نفوذ برخی رسانه های وابسته به وهابیت در کشورمان نیز هشدار داد. به گفته وی، شبکه تلویزیونی «کلمه» که با هدایت و طراحی شبکه العربیه فعالیت می کند و عمدتا روی باورهای دینی و تقویت آنها به سبک و سیاق حکمرانان سعودی تمرکز دارد از جمله این برنامه هاست که به ظاهر تلاش دارد مابه ازایی باشد در مقابل رسانه های فارسی زبان معاند نظام که دین گریزی و ابتذال اخلاقی را ترویج می کنند در حالیکه با اندکی تدقیق و بصیرت مشخص خواهد شد که در راستای اهداف تفرقه افکنانه جریان های سلفی برنامه تولید می کنند.
عطائی همچنین دانشجویان حاضر در سالن اجتماعات دانشکده فنی قاضی طباطبایی را نسبت به نفوذ و گسترش موتور جستجوی به ظاهر اسلامی با "اسلامیک سرچ" هشدار داد و با ارائه شواهدی تصریح کرد که هدفی که پشت پرده این موتور جستجوی به ظاهر فیلترشده نسبت به صفحه های غیراخلاقی و مبتذل نهفته دقیقا مبانی باورهای اسلامی علی الخصوص فقه بین و پویای شیعه است.
این فعال رسانه ای در پایان از شهروندان سنی و شیعه اورمیه ای خواست تا همچنان با حفظ وحدت و تقویت بصیرت دینی و پرهیز از مشغولیت مجازی به اختلافات قومی و مذهبی آنچنان که در فضای حقیقی برادری و صمیمیت خود را به نمایش می گذارند در فضای مجازی هم این تابلوی زیبای وحدت و دوستی را به نمایش بگذارند تا بهانه سوء استفاده و نفوذ دست جریان های تفرقه افکن وهابی ندهند.
کد: 1561556
گروه: سیاسی, علمی فرهنگی, اخبار مهم, رسانه
TAGS : حامد عطائی, وهابیت, سخنرانی, هفته وحدت, شیعه و سنی

مطالب مرتبط :
بهشتی هایی که نامشان پای نامه نجات یک روزنامه نگار ثبت شد کمپین آشتی با خبرنگار، پویشی مجازی که برای جلب رضایت از شاکی یک خبرنگار از حدود سه هفته قبل در اورمیه شکل گرفت و با اخذ رضایت کتبی نادر قاضی پور از شک...
هشدار سرپرستی روزنامه جام جم در آذربایجان غربی به خانواده ها و جوانان جویای کار سرپرستی روزنامه جام جم در آذربایجان غربی هیچ دفتری در خیابان حسنی اورمیه ندارد.حامد عطائی، سرپرست روزنامه جام جم در آذربایجان غربی با اعلام این خبر به...
هادی بهادری ضرب و شتم روزنامه نگار اورمیه ای را محکوم کرد سیدهادی بهادری نامزد راه یافته به دور دوم انتخابات اورمیه در تماس تلفنی با خبرنگار مضروب حامد عطائی، ضمن محکوم کردن ضرب و شتم وی، خواستار پیگیری این ح...
پیام رئیس ایل شکاک به مناسبت هفته وحدت آینانیوز- آرمان سمیتکو *؛ اتحاد بی تردید مهمترین عامل پیشرفت یک ملت و ثبات و امنیت در یک کشور است و وجود اتحاد چه از دیدگاه فلسفی و علوم اجتماعی و چه ...
استعفای دو عضو هیات رئیسه شورای صنفی سایت های خبری اورمیه دو عضو هیات رئیسه شورای صنفی سایت های خبری اورمیه استعفای با انتشار نامه ای از عضویت در این شورا استعفا دادند.به گزارش آینانیوز، چندی قبل باقر خلیلی ن...

امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above:

  

  جستجو در اخبار   

Copyright 2015 www.ainanews.com