1397/11/02 | |
  

 

 


  

[Atorpatdate] نظرات: 0 نمایش: 1280 تعداد امتیاز: 3   (Article Rating)

خبرنگاران حوزه کودک به دنبال رسمیت دادن فعالیتهای خود از طریق کنوانسیون حقوق کودکخبرنگاران حوزه کودک به دنبال رسمیت دادن فعالیتهای خود از طریق کنوانسیون حقوق کودک

تشریح برنامه های کمیته کودک و نوجوان ستاد بزرگداشت دهه فجر از سوی مدیرکل کانون آذربایجان غربی

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان غربی با اشاره به اینکه امسال 20 جایزه بین المللی شامل مدال طلا، نقره و دیپلم افتخار از جشنواره ها و فستیوالهای بین المللی نصیب اعضای کانون شده سال 95 را سال پرباری برای مجموعه تحت مدیریتش دانست.
به گزارش آینانیوز، جواد زاهدی در جلسه تبیین برنامه های ستاد بزرگداشت دهه مبارک فجر که مسئولیت کمیته کودک و نوجوانان این ستاد را نیز برعهده دارد تاکید کرد که با حمایت های مردم، خانواده ها و رسانه ها امیدوار است این موفقیت ها تداوم داشته باشد.
ضمن اینکه به گفته وی امسال و در بیست و هفتم بهمن جشنواره ملی قصه گویی برگزار خواهد شد که 4 قصه گوی کانون و یک قصه گوی آزاد از بیرون کانون از آذربایجان غربی در این جشنواره حضور خواهد یافت.
اما اجرای 400 برنامه تحت 24 عنوان برنامه در دهه فجر امسال از سوی کمیته کودک و نوجوان ستاد دهه فجر به اجرا درخواهد آمد که زاهدی به گوشه هایی از آنان اشاره کرد.
به گفته مدیرکل کانون آذربایجان غربی امسال 1370 دانش آموز دختر و 1409 دانش آموز پسر از سوی 29 مرکز کانون در سراسر استان و در قالب 54 مدرسه با کمک 90 مربی شامل 50 مربی فرهنگی، 26 مربی ادبی و 14 مربی هنری طرح کانون مدرسه را به اجرا می گذارند.
زاهدی همچنین از تولید شخصیتی عروسکی با عنوان «کوشا» برای فرهنگسازی مصرف بهینه آب در بین گروههای هدف کانون گفت. این شخصیت نمایش هایی را بر اساس اهداف تعریف شده در مدیریت مصرف آب برای کودکان اجرا می کند. قرار است قصه های کوشا 48 بار در سالن آمفی تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در ساختمان شهید فرخی و هربار برای 200 دانش آموز به اجرا درآید. اجرای این نمایشنامه ها کار مشترکی است از کانون و مدیریت بحران استانداری آذربایجان غربی.
وی می گوید این اثر تماما توسط 6 نفر از تربیت یافتگان کانون که سالهای سال در کلاسها و دوره های کانون حضور داشته و هم اکنون بزرگ شده اند تولید شده است. کانون با افرادیکه که زمانی عضو بوده و اکنون شرایط سنی عضویت را از دست داده اند ارتباط برقرار کرده و از ظرفیت های فرهنگی، هنری و ادبی آنها استفاده می کند.
گروه خبرنگاران حوزه کودک که میهمان این نشست خبری بودند در پایان جلسه تصمیم گرفتند در راستای رسمیت یافتن فعالیت شان از طریق دبیرخانه کنوانسیون حقوق کودک در استان که در دفتر امور خانواده و بانوان استانداری آذربایجان غربی است اقدام به ثبت رسمی انجمن خود نمایند.
همچنین از سوی روابط عمومی کانون عنوان شد که پرتال ملی کودک راه اندازی شده و اخبار، رویدادها و بسیاری از تولیدات سمعی و بصری مراکز سراسر کشور در آنجا بارگزاری شده و مورد استفاده عموم قرار خواهد گرفت.
کد: 1561678
گروه: اخبار مهم, فرهنگی
TAGS : #کانون_پرورش_فکری_کودکان_نوجوانان_آذربایجان_غربی

مطالب مرتبط :
درخشش كودك مهابادي در مسابقه بين‌المللي نقاشي كشور بلاروس كودك مهابادي موفق به دريافت ديپلم افتخار مسابقه بين‌المللي نقاشي« سرزمين مادري» 2016 كشور بلاروس شد.به گزارش آینانیوز به نقل از روابط‌عمومي اداره كل ك...
اجراي طرح« كانون مدرسه» در آذربايجان‌غربي دانش‌آموزان مدارس استان با اجراي طرح« كانون مدرسه» دروس خود را در قالب فعاليت‌هاي كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان ياد مي‌گيرند.به گزارش آینانیوز به...
برگزيدگان مسابقه عكس« من و كتاب» معرفي شد برگزيدگان مسابقه عكاسي«‌من و كتاب» كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان آذربايجان‌غربي از سه استان معرفي شدند.به گزارش آینانیوز به نقل از روابط‌عمومي كا...
گام‌هاي پژوهش با لذت گام‌هاي پژوهش با لذت عنوان ويژه‌برنامه‌هاي هفته پژوهش در كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان آذربايجان‌غربي است.به گزارش آینانیوز به نقل از روابط‌عمومي...
آغاز ويژه‌برنامه‌هاي هفته كتاب آذربايجان‌غربي مدير كل كانون آذربايجان‌غربي از اجراي بيش از 400 برنامه هم‌زمان با هفته كتاب و كتاب‌خواني در مراكز ثابت، سيار و پستي كانون استان خبر داد.به گزارش آینا...

امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above:

  

  جستجو در اخبار   

Copyright 2015 www.ainanews.com